WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Gezilerimizi Kaçırmayın !

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI FOTOĞRAF TURU (MACAHEL – PAPART – ŞAVŞAT GEÇİŞİ)

0
 • 6 gün 5 gece
 • 455 km Yol
 • En az 8
  En Fazla 14
 • 15 Haziran- 20 Haziran 2024

Nihat Karadağ ile

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI FOTOĞRAF TURU

(MACAHEL – PAPART -ŞAVŞAT GEÇİŞİ)

Kurban Bayramı Tatilinde: 15 Haziran – 20 Haziran 2024

Bu gezi, 14  sınırlı katılımcı ile gerçekleşecektir.

Doğu Karadeniz’in renk cümbüşünü tüm güzelliğiyle hem yaşayıp, hem de fotoğraflamak için Macahel, Papart ve Şavşat’a gidiyoruz. Üstelik en ekonomik fiyatla ve bu gezide tüm sabah kahvaltıları ve yöresel akşam yemekleri de fiyata dahil. 

Papart, Mereta, Curipira, Arsiyan, Meşeli, Kışla ve Velat Yaylaları, Maral Şelalesi, Mısırlı Köyü, Arsiyan Gölleri, Borçka ve Şavşat Karagöl’leri, Peri Bacaları, Arhavi Çiftte Köprüler, Deriner Barajı, Yavuzköy Tibet Kilisesi ve Mansurat Vadisi’ni gezerek fotoğraflayacağız. 

Gezimiz Rize-Artvin Havalimanı’nda başlayıp, tekrar Rize-Artvin Havalimanı’nda sona erecektir. Bu nedenle istediğiniz şehirden Rize Havalima’nına ulaşarak bu geziye katılabilirsiniz.

Özet:

6 günlük seyahat, 18 farklı lokasyon, 455 km yol, 5 gece otel konaklaması, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, eşsiz doğa manzaraları, dağlar, köyler, insan portreleri ve yöresel yemekler…

Bu Gezide Neler Var?

BORÇKA KARAGÖL

Karagöl, Artvin’in Borçka ilçesine 25-27 kilometre uzaklıkta bulunan heyelan set gölüdür. Göl alanı, 14 Ağustos 2002’de kurulan Borçka Gölü Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Yıllık ortalama 10.000 kişi gölü ziyaret etmektedir.

MARAL ŞELALESİ

Maral Şelalesi, Artvin ili, Borçka ilçesinde Karçal Dağları’nda Maral Deresi üzerindeki şelale. Şelale tek bir eğim kırıklığından, 63 m yüksekten düşer. Şelale adını, eski adı Mindieti olan Maralköy’den alır. Günümüzde Camili Biyosfer Rezervi alanında bulunmaktadır.

MERETA YAYLASI

Mereta Yaylası, Artvin ilinin Borçka ilçesine 75 kilometre uzaklıkta konumlanmış bir yayladır. 10 kilometrekarelik bir alanı kaplayan yayla, en yakın yerleşim birimi olan Uğurköy’e (Akria) 15 kilometre uzaklıktadır. Maçahel’in bir parçası olan yaylanın rakımı 2300 metredir. Kuyruklu Göl yaylaya 4 kilometre mesafededir.

PAPART YAYLASI

Şavşat Meydancık ve Borçka Camili Köylerinin kullandığı Gürcistan sınırında 1650 metre rakımlı hiçbir şekilde insanların baskı altına almadığı doğal ormanlık ve meralardan oluşan bir yerdir.

MISIRLI KÖYÜ

Gürcistan sınırında yer alır. Rakımı 1453 metre olan köyde evler ahşaptandır. Artvin’in en büyük ormanlarından biri olan Papart Ormanları bu köyün sınırlarındadır.

ARSİYAN YAYLASI VE GÖLLERİ

Arsiyan Yaylası kuzeyinde ve batısında Gürcistan sınırı, güneyinde Ilıca Köyü, güney doğusunda Pınarlı Köyü, Cindağı, doğusunda ise Posof (Kol Köyü) bulunur. Arsiyan yaylası otuyla, suyuyla, balığıyla diğer yaylalardan farklıdır. Ayrıca tuz kayaları kömür madeni ve irili ufaklı çok sayıda çermik vardır. Yaylaların büyük nimeti turfanda meyveleri kekre, mozi, mesğal, jol da bol bulunur. Ayrıca gezilerde toplanan güzel kokulu Negolara (sarı cennet çiçekleri) lezzetli ve faydalı çorbası olan pancarının da ayrı bir bolluğu vardır.

PERİ BACALARI

Artvin’in Şavşat’a bağlı Meşeli köyünde yer alan Şavşat Peribacaları, yıllar önce ormanlık alanda meydana gelen heyelan sonucu oluştu. Ormanlık alanın içerisinden ilerleyerek varılan peri bacalarını andıran kayalar, uçurumun kenarında yer alıyor.

ŞAVŞAT KARAGÖL

Şavşat İlçesi’ne 25 kilometre uzaklıkta olup, Sahara Karagöl Milli Parkı içindedir. Kamp ve Karavan Turizmi için ildeki en uygun yerlerdendir.

YAVUZKÖY TİBET KİLİSESİ

Yapının günümüze ulaşan herhangi bir kitabesi bulunmamaktadır. Ancak, yazılı kaynaklardan edinilen bilgilere göre, 899-914 yılları arasında, bölgede egemen olan Bagratlı Prenslerden, Aşut Koh tarafından yaptırılmıştır.

DERİNER BARAJI

Deriner Barajı, Artvin’de, Çoruh Nehri üzerinde, enerji üretmek amacıyla 1998 yılında inşasına başlanmış bir barajdır. Sahip olduğu 249 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, Dünya’nın 12. yüksek barajıdır.

ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜLER

Çifte Köprü, Türkiye’nin kuzeybatısındaki Artvin şehrinin Arhavi ilçesinde bulunan iki bitişik kemer köprüdür. Köprüler, Kamilet ve Durğuna nehirlerinin üstünde yer alırlar. Köprülerin ne zaman inşa edildiklerini gösteren herhangi bir yazıt bulunmamaktadır.

Güzergah:

Rize Havaalanı > Borçka Karagöl > Macahel Köy Evi > Maral Şelalesi > Merate Yaylası > Papart Yaylası > Mısırlı Köyü > Meşeli Kışla Yaylası > Mansurat Vadisi > Meşeli Godorat Tepesi >  Arşiyan Yaylası > Balıklı Göl Velat Yaylası > Arsiyan Gölleri > Rutav Gölü > Peri Bacaları > Şavşat Karagöl > Yavuzköy Tibet Kilisesi > Deriner Barajı > Arhavi Çifte Köprüler > Rize Havaalanı

Harita:

 • Toplam Yol: 455 km

Gezi Programı:

1. Gün Programı 15 Haziran -Cumartesi:
Rize Havalimanı’nda buluşmanın ardından, Borçka Karagöle uğrayıp, Macahel’e geçiyoruz. Unesco’nun Biyosfer Rezerv alanı ilan ettiği özel bölge, inanılmaz görselller verecek bizlere. Daha sonra konaklama ve akşam yemeği için Macahel Köy Evi’ne gideceğiz.

2. Gün Programı 16 Haziran – Pazar:
Sabah kahvaltısının ardından, otelden ayrılıyoruz. 1 saat araç yolculuğunun ardından Maral Şelalesi’ne varıyoruz. Görsellerin muhteşem olduğu şelaleye 50 basamaklı merdiven ile ulaşacağız. Ardından Maral Köyü ve Uğur Köyü istikametinden dağ geçişi yapıyoruz. Hava açık ise Merata Yaylası’ndan, bozuk ise Curipira Yaylasından Şavşat’a doğru hareket ediyoruz Dünyanın en yaşlı 2. Ormanı olarak kabul edilen Papart Ormanları ve enfes deresiyle devasa ağaçlar ve kuşlarla enfes bir yolculuk olacak… Mısırlı Köyü, günün son faaliyeti olacak. Daha sonra akşam yemeği ve konaklamamız için Sıla Bungalova gideceğiz.

3. Gün Programı 17 Haziran – Pazartesi:
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Şavşat’ın en bakir vadilerinden biri olan Mansurat Vadisi için önce Meşeli Kışla Yaylası’na gidiyoruz . Toplam 2 saat düz yolda yapılacak gezi ve fotoğraf faaliyeti, öğlen arası rehberin çayıyla süslenecek. Ardından araçla Meşeli Godorat Tepesi’ne çıkıp güneşin batışını seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Sıla Bungalov’da.

4. Gün Programı 18 Haziran – Salı:
Sabah kahvaltısının ardından Gürcistan sınırındaki Arsiyan Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Balıklı Göl ve Velat Yaylası’nı fotoğraflayacağız. 1 saatlik yürüyüş ile varacağımız Arsiyan Gölleri ise unutulmaz bir manzara sunacak bize. Davar Gölü, Boğa Gölü ve Yüzen Adalar Gölü’de görsel zenginliğimizin arasında. Burada rehberin çayı olmassa olmazlarımızdan… Ardından yavaş yürüyüş ile aracımıza geçiyoruz. Işık kaybolmadan Balık Gölü’nü de fotoğraflayıp, konaklama ve akşam yemeği için Sıla Bungalov’a dönüyoruz

5. Gün Programı 19 Haziran – Çarşamba:
Sabah kahvaltıdan sonra Rutav Gölü’ne hareket ediyoruz. Ardından Balık Gölü’nü fotoğraflayıp Peri Bacalarına geçiyoruz. Daha sonra ise Şavşat Karagöl’de günün bu son faaliyeti için serbest zaman veriyoruz. 2-3 saat… Konaklama ve akşam yemeği için Sıla Bungalov’a dönüyoruz

6. Gün 20 Haziran – Perşembe:
Sabah kahvaltısının ardından, uçak kalkış saatlerine göre yol üzerinde Yavuzköy Tibet Kilisesi, Deriner Barajı, Arhavi Çifte Köprüler görülerek havalimanına varılacak ve gezimiz burada sonlanacaktır.

Kimler Katılabilir?:

Bu geziye fotoğrafa gönül vermiş herkes katılabilir. Fotoğraf makineniz olmasa da cep telefonu ile de fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyenler de gezilerimize katılabilir, ancak fotoğraf odaklı bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz. 

Başka Şehirlerden Geziye Katılmak:

Bu gezi, Havaalanı buluşmalı bir gezi olduğu için, diğer şehirlerden yada ülkelerden de, belirtilen havaalanına kendi ulaşımızını sağlayarak geziye katılabilirsiniz.

Önerilen Ekipman:

 • Manzara, mimari ve sokak fotoğrafları için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre
 • Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler veya tele objektifler
 • Uzun pozlamalar için: Hafif tripod, ND filtre ve tetikleyici

Önerilen Giysiler:

Yaz aylarında yapılacak olan gezimiz için ince ve rahat kıyafetler, güneş koruyucu, güneş gözlüğü, şapka,

Karadeniz bölgesine gittiğimiz için, ayakkabınızın doğa yürüyüşü koşullarına uygun olmasını tavsiye ederiz. Ayrıca yanınızda mutlaka yedek ayakkabı, polar ve yağmurluk getirmenizi tavsiye ederiz. 

Yaylalara ve göllere varmak için 1,5-2 saatlik hafif yürüyüşler olacaktır. Bu yürüyüşler esnasında 2-3 dereden de geçeceğiz. Dileyen katılımcılar su geçirmez bot getirebilir, dileyenler de ayakkabılarını çıkararak, çıplak ayakla dereleri geçebilirler.

NOT: Valizlerinizi, mümkün olduğu derecede küçük getirmeniz, yolculuğumuzu daha da kolaylaştıracaktır. 

Fotoğraf Eğitmeni:

Nihat Karadağ
Fotoğraf gezimiz esnasında, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Kurucusu ve Türkiye’nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat Karadağ bizlere eşlik edecektir. Kendisinin fotoğrafik özgeçmişi aşağıdadır.

 • Photo Travel ve PhotoPlay kurucusu.
 • 1983 Ankara doğumlu profesyonel fotoğrafçı.
 • Fotoğraftaki ilk başarısı lise yıllarında aldığı ödül oldu.
 • Üniversite eğitimini tamamladığı Bolu’da ise çeşitli yerel gazetelerde çalıştı. Bolu Gündem Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak çalıştı.
 • 2005 yılında İstanbul’a gelerek ulusal gazetelerde foto muhabiri ve fotoğraf editörü olarak çalışma hayatına devam etti.
 • Çektiği fotoğraflar Evrensel, Birgün, Radikal ve Cumhuriyet başta olmak üzere birçok gazete, dergi ve kitapta yayınlandı.
 • 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans’a başladı.
 • 2009-2013 yılları arasında ise bir reklam ajansına bağlı olarak Başbakanlık için fotoğraflar çekti.
 • Türkiye’nin en çok okunan fotoğraf dergisi Photoline’da, 2009-2012 yılları arasında yazar olarak, 2013-2016 yılları arasında ise Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı.
 • 2008 yılından bu yana fotoğraf eğitmenliği yapan Karadağ, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’nda çeşitli fotoğraf eğitimleri vermeye devam ediyor.
 • Karadağ’ın 7 ödülü ve 20’den fazla fotoğraf sergisi bulunuyor.
 • Uluslararası Basın Kartı sahibi.
 • Çeşitli ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı ve almaya devam ediyor.

Ücret:

 • 2 kişilik odada konaklamalı, kişi başı katılım ücreti 17.900TL‘dir. 
 • Tek kişilik odada konaklama farkı 4.750TL‘dir. 

Ücrete Dahil Olanlar

 • 5 Gece Otel Konaklaması
 • Gezi Süresince Minibüs ile Yapacağımız Yolculuklar
 • Otelde konakladığımız gecenin sabahı alacağımız kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otopark Ücretleri
 • TUREB Üyesi Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • TURSAB Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Uçak Gidiş-Dönüş ücreti
 • Öğlen Yemekleri (Sandviç yapıp, kumanya şeklinde yanımıza alabiliriz.)
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar

Ödeme:

Kayıt işlemi esnasında Kredi Kartı ile ya da banka hesabımıza EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır. 

 • Kredi kartı ile kayıt anında rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir.
 • EFT ile ödemelerde ise, kayıt anından itibaren 1 (bir) iş günü içerisinde rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir. 1 (bir) iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan rezervasyon talepleri sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.
 • PHOTO TRAVEL kredi kartı bilgilerini hiçbir koşulda 3. kişilerle paylaşmayacağını kabul ve taahüt eder.

Para Puan:

 • Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız.
 • Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları’nı dikkatlice okuyunuz.

Konaklama:

İlk gece tüm katılımcılar Macahel’de BUMBULAY PANSİYON‘da (1 gece),

Diğer geceler Şavşat’ta konaklayacağız. 2 ve 3 kişi konaklayacaklar SILA BUNGOLOV‘da (4 gece) , tek kişi konaklamak isteyenler ise TUĞRA BUTİK OTEL‘de (4 gece) konaklayacaklardır. Şavşat’taki tüm sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri SILA BUNGOLOV’da alınacaktır.   

Gidiş-Dönüş Uçak Bilgisi:

GİDİŞ UÇAK BİLGİSİ:
15 Haziran 2024 Cumartesi günü, en geç saat 11:00‘de Rize Havaalanı’nda olacak şekilde, istediğiniz uçağa bilet alabilirsiniz.

DÖNÜŞ UÇAK BİLGİSİ:
20 Haziran 2024 Perşembe günü, saat 19.00‘dan sonraki istediğiniz uçağa bilet alabilirsiniz.

Gezi saatlerimize uygun uçaklar aşağıda listelenmiştir. Farklı uçağa bilet alacaklar, lütfen önce bizimle iletişim kursunlar. 

 

 

 

 

TURSAB:

Bu gezi, Photo Travel Seyahat Acentesi Tic. Ltd. Şti’ye ait, TURSAB A grubu Seyahat Acentesi Fotoğraf Gezileri Turizm tarafından düzenlenmektedir.

 • TURSAB Unvan: Fotoğraf Gezileri Turizm (A Grubu Seyahat Acentası)
 • TURSAB Belge No: 15100

İletişim:

Diğer Bilgiler:

Genel Bilgiler

 • Rezervasyon esnasında seçtiğiniz koltukta seyahat edersiniz. Eğer istediğiniz koltuk satışta değilse, sizden önce başka bir kişi almış demektir. Koltuk numaralarını biz değiştiremeyiz. Web sitesinde yayınlanan koltuk numaralandırması ile geziye gelen araçtaki koltuk numaralandırması farklı olabilir. Bu durumda web sitemizde koltuk numaralandırması geçerlidir.
 • Geziye hangi şehirden katılırsanız katılın, turun tüm ücretini ödersiniz. Çünkü araçta koltuk, ilk kalkış noktasından itibaren sizin için boş gelecektir. Lütfen şehirlerarası yolcu taşıyan firmalarla bizim verdiğimiz hizmeti karıştırmayın.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Photo Travel’ın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
 • Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Photo Travel sorumlu değildir.
 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
 • Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
 • Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Photo Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
 • Tur esnasında alacağımız tüm yemekler, aksi belirtilmedikçe ekstradır ve serbesttir. İsteyen istediği yerde yemeğini yiyebilir. Yemeklerin fiyata dahil olduğu yerlerde ve/veya tur programı nedeniyle topluca yemek yememiz gereken restoranlarda, grubumuza ayrılan masalar kullanılır.
 • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Photo Travel’ın sorumluluğu yoktur.
 • Gezilerimiz fotoğraf turu olduğu, zorlu hava şartlarında gerçekleşebildiği ve yürüyüş içerdiği için çocuklara uygun değildir. Ancak çocukların turlarımıza katılıp katılmaması tamamen ebeveynlerinin tercihidir. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Katılımcı Sayısına Göre Araç Bilgisi

 • Otobüsler: (36-54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
 • Midibusler: (20- 35 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
 • Minibusler: ( 19’un Altındaki Kişi Sayılarında Kullanılır) Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İptal - İade - Değişiklik Şartları

1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2a- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin:

 • Günübirlik yurt içi gezilerde 5 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Konaklamalı yurt içi gezilerde 15 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Yurt dışı gezilerde ise, bir geziyi satın altığınız tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ücretsiz iptal hakkı vardır. 15 günü geçtikten sonra rezervasyonunuz kesinleşmiş sayılır. Yurt dışı gezilerde, otel ve araç şirketiyle aylar öncesinden anlaşma yapılıp, ödeme yapıldığı için, iptal ettirmek mümkün değildir. Ancak yerinize başka bir kişi kayıt yaptırırsa, ödediğiniz ücret hiç bir kesinti yapılmadan iade edilir, aksi takdire iade edilmez. Çünkü siz gelemediğinizde oteldeki odanız ve araçtaki koltuğunuz boş kalacak, dip fiyata düzenlediğimiz bu gezide otel ve araç ücretini karşı tarafa aylar öncesinden ödenmiş olacaktır. Bu nedenle geziye lütfen kesinlikle katılacaklar kayıt yaptırsınlar.
 • Yukarıdaki durumlarda rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir.
 • Yukarıda belirtilen sürelerden daha az süre kalması durumunda iptal ettirenler de ise, tur dolduktan sonra yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire ücretleri iade edilmez. Bunun nedeni ise, yurt içi günübirlik gezilerde haftalar öncesinden, yurt içi ve yurt dışı konaklamalı gezilerde ise aylar öncesinden otel ve araç ödemelerinin yapılmış olmasıdır. Siz geziye gelmediğinizde oteldeki odanız/yatağınız ve araç koltuğunuz boş kalır. Yerinize başkası kayıt olduğunda ise, sizin odanıza ve araçtaki koltuğunuza o kişi geçeceği için, o kişiden aldığımız ücretle sizin ödemenizin tamamı iade edilir.
 • Dileyen misafirlerimiz, kendilerinin katılamayacağı turlara, acenteye turun hareketinden en az 2 (iki) iş günü öncesinde bildirmek şartı ile kendilerine yerine bir arkadaşlarını ya da akrabalarını tura gönderebilirler.

2b- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler. Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir.

2c- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL – İADE – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER sözleşme şartlarındaki ( a ) maddesi geçerlidir.

2d- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.

3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir.

5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

Gezinin İptal Edilmesi

PHOTO TRAVEL TARAFINDAN TURUN İPTAL EDİLMESİ

Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı 24 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Photo Travel’da saklıdır.

Turun iptali durumunda, Photo Travel, katılımcılara turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Bu durumda, rezervasyon yaptıran kişilerin ücreti geri ödenir.

Şirketimizden Kaynaklı TUR İADELERİ 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE YAPILMAKTADIR. EFT ile yapılan ödemelerde, mesai saatleri içerisinde yapılan geri ödemeler hesabınıza anında geçer. Mesai dışı yapılan geri ödemeler, ilk iş gününün ilk saatlerinde hesabınıza geçer. Kredi kartı ile seyahati satın almış kişilerin geri ödemeleri ise, bizim tarafımızdan yine en fazla 3 iş günü içerisinde iade edilir, ancak kendi bankanızın sizin kartınıza yansıtması da 3 iş gününü alabilmektedir. Biz iadenizi yaptığımızda bilgilendirilirsiniz. Ardından 3 iş gününün sonuna kadar, kendi bankanızın iadenizi yapmasını beklemelisiniz.

TURSAB Seyahat Sigortası

Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

1 Kişi19.500 ₺17.900 ₺
* Lütfen tarih seçimi yapınız.
Favorilerime Ekle

Bir turu favorilere eklemek için, hesabınızın olması gerekir.

900