FETHİYE MACERA ve FOTOĞRAF KAMPI

0
 • 3 gün 4 gece
 • 1846 km Yol
 • En az 35
  En Fazla 42
 • 18-21 Mayıs 2023

Nihat Karadağ ile

FETHİYE MACERA ve FOTOĞRAF KAMPI

18-21 Mayıs 2023

19 Mayıs resmi tatilini de kapsayan bu muhteşem geziyi kaçırmayın.

Daha önceki yıllara ait videoları mutlaka izleyin…

PHOTO TRAVEL olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, Fethiye Macera ve Fotoğraf Kampı ile devam ediyoruz. Daha önce 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 yıllarında düzenlediğimiz Fethiye Macera ve Fotoğraf Kampı’na bir süre ara vermiştik. Şimdi yeniden gidiyoruz…

Dünyanın en güzel gün batımının yaşandığı sahillerden biri olan Ölüdeniz’e gidiyoruz.

Dünyada eşi bulunmayan bir kumsala sahip olan Ölüdeniz’de yamaç paraşütü, sualtı dalış, mavi tur ve fotoğrafla dolu kültür gezileri bizleri bekliyor. Ölüdeniz kumsalı 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçildi. Fethiye İlçesi’nde plajı ve doğasıyla tatilcilerin gözde merkezi olan Ölüdeniz Beldesi, eşsiz gün batımı manzarasıyla güneşin kızıllığıyla muhteşem görüntüler ortaya çıkıyor.

Kelebekler Vadisi için de tam zamanı. Birbirinden ilginç ve çeşitli renklerdeki kelebekler bu koyda etrafımızı saracak. Ayrıca Kabak Koyu gibi doğası bozulmamış bir çok özel bölge de var. Günlük tekne turuyla, bir çok koyu dolaşacağız. 

Fotoğraf kampımızda gün doğumu, gün batımı fotoğrafı çekme, gündüz ve gece uzun pozlama, ışıkla boyama tekniği, stroboskopik flaşla çekim tekniği, üst üste çekim tekniği, pan ve panoramik çekim tekniği gibi eğitimler verilecek.

Ayrıca kalacağımız otelde her akşam, gün içerisinde çekilen fotoğraflar değerlendirilecek ve bir sonraki gün yapacağımız fotoğraf çekimlerine dair brifingler verilecektir.

Daha Önceki Kamplarda Neler Yaptık?

BU VİDEOLARI İZLEYİN...

2016 Kampı
2015 Kampı
2015 Kampı Yorumları
2014 Kampı

Özet:

4 günlük seyahat, 10 farklı lokasyon, 1846 km yol, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, eşsiz doğa manzaraları, insan portreleri, yamaç paraşütü fotoğraflama, macro fotoğrafçılığı ve kelebek fotoğrafları…

Bu Gezide Neler Var?

ÖLÜDENİZ

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir. Ölüdeniz kumsalı %82 oyla 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir.

KELEBEKLER VADİSİ

Kelebekler Vadisi, Muğla ili, Fethiye ilçesi Ölüdeniz belde sınırları içerisinde bulunan vadi. Sahip olduğu endemik türler nedeniyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş 100 dağdan biri olan Babadağ’ın eteklerinde bulunan Kelebekler Vadisi, 8 Şubat 1995’te 1. derecede doğal Sit ilan edilmiş ve her türlü yapılaşmaya kapatılmıştır.

ADALAR

Yassıca Adalar, Hamam Koyu, Kurşunlu Koyu, Yavansu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adası, Domuz Adası, Zeytin Adası ve Kızıl Ada’ya yörede “12 Adalar” ismi verilmiştir.

KAYAKÖY

Kayaköy veya eskiden Levissi Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı tanınmış bir mahalledir. Kayaköy, birbirinden çok farklı iki yerleşim alanından oluşmaktadır. Bunların birincisi; turizmde de önemli yeri olan, 19. yüzyıl başında kurulmuş, yamaçlara dayalı ve nispeten yakın tarihli bir yerleşim olmakla birlikte, Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde, tamamı Rum, 3000 nüfuslu bir kasaba boyutuna ulaşmış, eski adı Livissi şeklinde geçen mahalledir.

SAKLIKENT

Saklıkent Millî Parkı veya yaygın adıyla Saklıkent Kanyonu, Antalya-Muğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyondur. Muğla’nın Seydikemer ilçesi sınırları içerisindedir.

SAKLIKENT ŞELALESİ

Kanyona 1,5 km uzaklıkta bulunan Saklıkent Şelalesi girişten sonra uzunca bir merdiven inilerek, sonrasında 300 metre kadar yer yer yükselen akarsuyun içerisinden yürüyerek şelaleye ulaşılıyor.

YAKAPARK

Yaka köyünde bulunan Yakapark, dağdan gelen buz gibi su ve doğayla iç içe bir doğa harikasıdır.

TLOS ANTİK KENTİ

Tlos bugün Muğla’nın Seydikemer ilçesi yakınlarında yer alan kadim bir Likya kentiydi. Likya’nın en önemli yerleşimlerinden biri olan Tlos Antik Kenti…

Güzergah:

İstanbul > Ölüdeniz > Tekne Turu > Kelebekler Vadisi > Adalar > Kayaköy > Saklıkent > Saklışelale > Yakapark > Tlos Antik Kenti > Fethiye > İstanbul

Harita:

 • Toplam Yol: 1846 km

Gezi Programı:

1. Gün - 18 Mayıs 2023 / Perşembe Programı:

18 Mayıs 2023 Perşembe– Araç Kalkış Noktaları ve Saatleri:

Aşağıda belirtilen saatlerde, otobüsümüze binerek Fethiye’ye doğru hareket ediyoruz.
19:00 Bakırköy-İncirli (Eski Boyner Önü)
19:30 Mecidiyeköy PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Önü
20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
20:10 E-5 Üzerindeki diğer duraklar

Diğer şehirlerden katılmak isteyen arkadaşlar, lütfen bizimle iletişime geçsin…

2. Gün - 19 Mayıs 2023 / Cuma Programı:

08:00

Ölüdeniz’e varıp, otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, 09.00-11.00 arasında hep beraber yamaç paraşütü yapacağımız bölgeye gideceğiz. Burada isteyenler yamaç paraşütü yapacak, yapmayacak olanlar da bu esnada atlayan arkadaşlarımızın fotoğraflarını çekmek için uygun bir noktaya geçecekler.

11:00

Tekne turu ile birbirinden güzel koyları gezeceğiz. Tekne turumuz esnasında Kelebekler Vadisi’ne de uğrayacağız ve birbirinden güzel kelebekleri fotoğraflayacağız. 
Bu esnada macro fotoğrafçılığı ve kelebekleri fotoğraflamaya dair Nihat Karadağ tarafından ipuçları verilecek. (Tekne turu ekstradır.) Tekne turuna katılmak istemeyenler, su altı dalış ve yamaç paraşütü gibi çeşitli sportif aktivitelere de katılabilirler. Ya da Ölüdeniz’de denize girip, sessiz sakin doğanın tadını çıkartabilirler.

 

18:00

Ölüdeniz’e geri döneceğiz ve otelimize geçeceğiz. Odalara yerleşip akşam yemeğimizi yedikten sonra, gün içerisinde çekilen fotoğrafları değerlendireceğiz ve gün doğumu – gün batımı fotoğrafçılığına, silüet fotoğrafçılığına dair brifing verilecek.

3. Gün 20 Mayıs 2023 / Cumartesi Programı:

06:00

İsteyen arkadaşlarımızla, gün ışımadan uyanıp, güneş yeni yeni doğarken, Kayaköy’e gideceğiz.
Gün doğumunun eşsiz olduğu Kayaköy’ün tepesinden Ölüdeniz’i fotoğraflayacağız. Ardından günün ışımasıyla birlikte Kayaköy’ü de gezip, kahvaltı için otelimize döneceğiz.
Kahvaltının ardından herkesin dilinde olan ve Fethiye’ye gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken Saklıkent ve Saklışelale’ye doğru yola çıkacağız. Buradaki Yakapark ve Tlos Antik Kenti ve mezarlarını da gezip fotoğraflama imkanı bulacağız.
Bu gezi esnasında uzun pozlama ve ND filtre ile Polarize Filtre kullanımına dair de brifingler verilecek.

19:00

Akşam saatlerinde tekrar Fethiye’ye döneceğiz ve şehir merkezindeki antik tiyatro ve kaya mezarlarını fotoğraflayacağız. Ardından tekrar otelimize döneceğiz ve serbest zaman. Yine yemekten sonra çekilen fotoğrafları değerlendirileceğiz.

4. Gün 21 Mayıs 2023 / Pazar Programı:

08:00

Otelde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra, saat 12.00’ye kadar Ölüdeniz ve Fethiye’de serbest zaman tanıyacağız. İsteyen yamaç paraşütü ile atlayıp Ölüdeniz semalarında özgürce dolaşabilir ve havadan Ölüdeniz’in fotoğraflarını çekebilir. İsteyense, alışveriş yada denize girmek için bu zamanı kullanabilir.

12.00

İstanbul’a hareket edeceğiz.

 

23:00

İstanbul’a varış.

(Not: Gezi programında hava durumuna göre değişiklikler yapılabilir. Ancak programda belirtilen tüm yerlere gidilecektir.)

Kimler Katılabilir?:

Bu geziye fotoğrafa gönül vermiş herkes katılabilir. Fotoğraf makineniz olmasa da cep telefonu ile de fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyenler de gezilerimize katılabilir, ancak fotoğraf odaklı bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz. 

Başka Şehirlerden Geziye Katılmak:

Bu gezi İstanbul çıkışlı bir gezidir. Yol üzerindeki başka şehirlerden geziye katılmak isteyenler, öncelikle bizimle iletişim kurarak, kendilerini nereden alabileceğimiz konusunda bizimle iletişime geçmelidirler. Başka şehirlerden geziye katılacak olmanız, ücrette indirime neden olmaz. Çünkü araç İstanbul’dan çıktığında, sizin koltuğunuz size rezerve edildiğinden, boş bir şekilde yola çıkar. Bu nedenle gezi ücretinin tamamını ödemeniz gerekir. 

Önerilen Ekipman:

 • Manzara, mimari ve sokak fotoğrafları için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre
 • Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler veya tele objektifler
 • Uzun pozlamalar için: Hafif tripod, ND filtre ve tetikleyici
 • Kelebek fotoğrafları için: Makro Objektif, Close Up Filtre, Extension Tube
 • Tekne Turu için: Aksiyon ya da sualtı kamera 

Önerilen Giysiler:

Yaz aylarında yapılacak olan gezimiz için ince ve rahat kıyafetler, güneş koruyucu, güneş gözlüğü, şapka ve denize girecek arkadaşlar için havlu, mayo ve deniz ayakkabısı getirebilirler. Ayakkabınızın doğa yürüyüşü koşullarına uygun olmasını tavsiye ederiz. 

Fotoğraf Eğitmeni:

Nihat Karadağ
Fotoğraf gezimiz esnasında, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Kurucusu ve Türkiye’nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat Karadağ bizlere eşlik edecektir. Kendisinin fotoğrafik özgeçmişi aşağıdadır.

 • Photo Travel ve PhotoPlay kurucusu.
 • 1983 Ankara doğumlu profesyonel fotoğrafçı.
 • Fotoğraftaki ilk başarısı lise yıllarında aldığı ödül oldu.
 • Üniversite eğitimini tamamladığı Bolu’da ise çeşitli yerel gazetelerde çalıştı. Bolu Gündem Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak çalıştı.
 • 2005 yılında İstanbul’a gelerek ulusal gazetelerde foto muhabiri ve fotoğraf editörü olarak çalışma hayatına devam etti.
 • Çektiği fotoğraflar Evrensel, Birgün, Radikal ve Cumhuriyet başta olmak üzere birçok gazete, dergi ve kitapta yayınlandı.
 • 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans’a başladı.
 • 2009-2013 yılları arasında ise bir reklam ajansına bağlı olarak Başbakanlık için fotoğraflar çekti.
 • Türkiye’nin en çok okunan fotoğraf dergisi Photoline’da, 2009-2012 yılları arasında yazar olarak, 2013-2016 yılları arasında ise Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı.
 • 2008 yılından bu yana fotoğraf eğitmenliği yapan Karadağ, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’nda çeşitli fotoğraf eğitimleri vermeye devam ediyor.
 • Karadağ’ın 7 ödülü ve 20’den fazla fotoğraf sergisi bulunuyor.
 • Uluslararası Basın Kartı sahibi.
 • Çeşitli ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı ve almaya devam ediyor.

Ücret:

 • 2 kişilik odada konaklamalı, kişi başı katılım ücreti 3900 TL‘dir. 
 • Tek kişilik odada konaklama farkı 900 TL’dir. 

Ücrete Dahil Olanlar

 • İstanbul Hareketli Gidiş-Dönüş Ulaşım
 • 2 gece otel konaklaması
 • Tüm kahvaltılar
 • Paraşütle Atlayanları Çekmek İçin Babadağ'a Araçla Transfer Ücreti
 • Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Otopark Ücretleri
 • TUREB Üyesi Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • TURSAB Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Tekne turu
 • Yamaç paraşütü, su altı dalış ve benzeri aktiviteler.
 • Müze giriş ücretleri
 • Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar

Ödeme:

Kayıt işlemi esnasında Kredi Kartı ile ya da banka hesabımıza EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır. 

 • Kredi kartı ile kayıt anında rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir.
 • EFT ile ödemelerde ise, kayıt anından itibaren 1 (bir) iş günü içerisinde rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir. 1 (bir) iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan rezervasyon talepleri sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.
 • PHOTO TRAVEL kredi kartı bilgilerini hiçbir koşulda 3. kişilerle paylaşmayacağını kabul ve taahüt eder.

Para Puan:

 • Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız.
 • Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları’nı dikkatlice okuyunuz.

Konaklama:

DOĞA HOTEL ÖLÜDENİZ Otelde 2 gün konaklama 

TURSAB:

Bu gezi, Photo Travel Seyahat Acentesi Tic. Ltd. Şti’ye ait, TURSAB A grubu Seyahat Acentesi Fotoğraf Gezileri Turizm tarafından düzenlenmektedir.

 • TURSAB Unvan: Fotoğraf Gezileri Turizm (A Grubu Seyahat Acentası)
 • TURSAB Belge No: 15100

İletişim:

Diğer Bilgiler:

Genel Bilgiler

 • Rezervasyon esnasında seçtiğiniz koltukta seyahat edersiniz. Eğer istediğiniz koltuk satışta değilse, sizden önce başka bir kişi almış demektir. Koltuk numaralarını biz değiştiremeyiz. Web sitesinde yayınlanan koltuk numaralandırması ile geziye gelen araçtaki koltuk numaralandırması farklı olabilir. Bu durumda web sitemizde koltuk numaralandırması geçerlidir.
 • Geziye hangi şehirden katılırsanız katılın, turun tüm ücretini ödersiniz. Çünkü araçta koltuk, ilk kalkış noktasından itibaren sizin için boş gelecektir. Lütfen şehirlerarası yolcu taşıyan firmalarla bizim verdiğimiz hizmeti karıştırmayın.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Photo Travel’ın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
 • Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Photo Travel sorumlu değildir.
 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
 • Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
 • Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Photo Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
 • Tur esnasında alacağımız tüm yemekler, aksi belirtilmedikçe ekstradır ve serbesttir. İsteyen istediği yerde yemeğini yiyebilir. Yemeklerin fiyata dahil olduğu yerlerde ve/veya tur programı nedeniyle topluca yemek yememiz gereken restoranlarda, grubumuza ayrılan masalar kullanılır.
 • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Photo Travel’ın sorumluluğu yoktur.
 • Gezilerimiz fotoğraf turu olduğu, zorlu hava şartlarında gerçekleşebildiği ve yürüyüş içerdiği için çocuklara uygun değildir. Ancak çocukların turlarımıza katılıp katılmaması tamamen ebeveynlerinin tercihidir. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Katılımcı Sayısına Göre Araç Bilgisi

 • Otobüsler: (36-54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
 • Midibusler: (20- 35 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
 • Minibusler: ( 19’un Altındaki Kişi Sayılarında Kullanılır) Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İptal - İade - Değişiklik Şartları

1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2a- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin:

 • Günübirlik yurt içi gezilerde 5 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Konaklamalı yurt içi gezilerde 15 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Yurt dışı gezilerde ise, bir geziyi satın altığınız tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ücretsiz iptal hakkı vardır. 15 günü geçtikten sonra rezervasyonunuz kesinleşmiş sayılır. Yurt dışı gezilerde, otel ve araç şirketiyle aylar öncesinden anlaşma yapılıp, ödeme yapıldığı için, iptal ettirmek mümkün değildir. Ancak yerinize başka bir kişi kayıt yaptırırsa, ödediğiniz ücret hiç bir kesinti yapılmadan iade edilir, aksi takdire iade edilmez. Çünkü siz gelemediğinizde oteldeki odanız ve araçtaki koltuğunuz boş kalacak, dip fiyata düzenlediğimiz bu gezide otel ve araç ücretini karşı tarafa aylar öncesinden ödenmiş olacaktır. Bu nedenle geziye lütfen kesinlikle katılacaklar kayıt yaptırsınlar.
 • Yukarıdaki durumlarda rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir.
 • Yukarıda belirtilen sürelerden daha az süre kalması durumunda iptal ettirenler de ise, tur dolduktan sonra yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire ücretleri iade edilmez. Bunun nedeni ise, yurt içi günübirlik gezilerde haftalar öncesinden, yurt içi ve yurt dışı konaklamalı gezilerde ise aylar öncesinden otel ve araç ödemelerinin yapılmış olmasıdır. Siz geziye gelmediğinizde oteldeki odanız/yatağınız ve araç koltuğunuz boş kalır. Yerinize başkası kayıt olduğunda ise, sizin odanıza ve araçtaki koltuğunuza o kişi geçeceği için, o kişiden aldığımız ücretle sizin ödemenizin tamamı iade edilir.
 • Dileyen misafirlerimiz, kendilerinin katılamayacağı turlara, acenteye turun hareketinden en az 2 (iki) iş günü öncesinde bildirmek şartı ile kendilerine yerine bir arkadaşlarını ya da akrabalarını tura gönderebilirler.

2b- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler. Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir.

2c- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL – İADE – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER sözleşme şartlarındaki ( a ) maddesi geçerlidir.

2d- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.

3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir.

5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

Gezinin İptal Edilmesi

PHOTO TRAVEL TARAFINDAN TURUN İPTAL EDİLMESİ

Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı 24 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Photo Travel’da saklıdır.

Turun iptali durumunda, Photo Travel, katılımcılara turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Bu durumda, rezervasyon yaptıran kişilerin ücreti geri ödenir.

Şirketimizden Kaynaklı TUR İADELERİ 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE YAPILMAKTADIR. EFT ile yapılan ödemelerde, mesai saatleri içerisinde yapılan geri ödemeler hesabınıza anında geçer. Mesai dışı yapılan geri ödemeler, ilk iş gününün ilk saatlerinde hesabınıza geçer. Kredi kartı ile seyahati satın almış kişilerin geri ödemeleri ise, bizim tarafımızdan yine en fazla 3 iş günü içerisinde iade edilir, ancak kendi bankanızın sizin kartınıza yansıtması da 3 iş gününü alabilmektedir. Biz iadenizi yaptığımızda bilgilendirilirsiniz. Ardından 3 iş gününün sonuna kadar, kendi bankanızın iadenizi yapmasını beklemelisiniz.

TURSAB Seyahat Sigortası

Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

1 Kişi4.900 ₺3.900 ₺
* Lütfen tarih seçimi yapınız.
Favorilerime Ekle

Bir turu favorilere eklemek için, hesabınızın olması gerekir.

896
Rated 5 out of 5
5 yıldız üzerinden 5 (14 incelemeye göre)
Harika100%
Çok İyi0%
Ortalama0%
Kötü0%
Çok Kötü0%
Rated 5 out of 5
31/05/2023

Her zaman ki, süper bir geziydi! Nihat Hocanın gösterdiği ilgi ve alaka muhteşem. Gezi bilgilerinde belirtilen her şey fazlasıyla yapılıyor. Phototravel gezilerine her zaman zevkle katılıyorum, herkese tavsiye ederim.

Deniz Barcin
Rated 5 out of 5
31/05/2023

Kapadokya Yılkı Atları gezisinden sonra ikinci gezimdi Fethiye ✌️ Nihat Hoca ve Gülçin’in üstün profesyonel başarısı diyebilirim. Yolculuğa başladığınız andan itibaren her şey en küçük ayrıntıya kadar hesaplanmış molalar ,nerede hangi mekanda konaklama yapılır ,ışık -güneş ayarları, makinelerinizin ayarlarına göre rotaların tek tek hesaplanması… Gittiğimiz yerlerde Nihat Hoca’dan teknik bilgiler alacağınız, güzel fotoğraf kareleri… Hem doya doya fotoğraf çekebiliyorsunuz hem de eğleniyorsunuz. 3 güne bu kadar şey sığdırılabilirdi ancak .👏👏✌️ Eğer bir hobim de fotoğraf çekmek diyorsanız Nihat Karadağ ile yolunuzu birleştirin derim 😉👍 Hem macera eğlence hem fotoğraf kareleri bir aradaydı. Emeğinize sağlık 🙏

Nejla Cetin
Rated 5 out of 5
31/05/2023

Harika bir Fetiye gezisinden dönüyoruz. Macera gezisiydi, tam da öyle oldu, hakkını verdik. Yamaç paraşütü, rafting, gündoğumu, gün batımı, ışıkla boyama gece eğitimi derken gün değil, saatlerimiz dolu dolu geçti. Biz üç kişiydik, hem birlikte eğlendik hem de herkes istediği etkinliğe katıldı. Sonuçta Phototravel ve Nihat Karadağ organizasyonu güveni ve huzuru içindeydik. Bir sonraki gezide görüşmek üzere, her ayrıntı için teşekkürler. 😀 📸

Ozlem Sarialan
Rated 5 out of 5
31/05/2023

Bir sürü güzel fotoğraf ve eğlence 🖖

Ilknur acar
Rated 5 out of 5
31/05/2023

Yine harika ekip harika bir geziydi🤍🤍 yamaç paraşütü efsaneydiiiii☺️🪂

Sevdenur