EN EKONOMİK MISIR FOTOĞRAF GEZİSİ

0
 • 9 gün 9 gece
 • 4000 KM Yol
 • 10-17
 • 09 Mart - 17 Mart 2024

Nihat Karadağ ve Alper Hasan Üke ile

MISIR FOTOĞRAF GEZİSİ

İlk 5 kişi için 850 Euro‘dur.

Seyahat Fotoğrafçılığında uzman iki profesyonel fotoğrafçı ile Mısır’ı keşfetmeye hazır mısın?

Dünya’nın bir çok ülkesine sayısız kez gitmiş Nihat Karadağ ve Alper Hasan Üke’nin yeni rotası Mısır’ı birlikte keşfedin. Sınırlı sayıda (17) kişi ile gerçekleştirilecek bu geziyi kaçırmayın. Üstelik gizli saklı para istekleri yok ve şehirler arası transferler, tapınak, müze ve Giza piramitleri giriş ücretleri, cam bölmeli tekne ile Kızıldeniz’de balıkları izleme keyfi fiyata dahil.

LÜTFEN DİKKAT: Bu geziyi, 4-5 günlük ve ekstralar için +500 euro istenen diğer gezilerle karşılaştırmayın. Bizim gezimiz 9 günlük bir FOTOĞRAF TURU ve biz de tüm çevre gezileri, şehirler arası transferler, müze ve tapınak giriş ücretleri, tekne gezisi gibi tüm unsurlar fiyata dahil. Bu kapsamda düşünüldüğünde, EN EKONOMİK MISIR FOTOĞRAF TURU’nu gerçekleştiriyoruz.

Özet:

9 günlük seyahat, 12 farklı lokasyon, yaklaşık 4000 km yol, 7 gece otel konaklaması, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, ihtişamlı piramitler, görkemli koleksiyonuyla Kahire Müzesi ve dünyanın en büyük açık müzesi, Kızıldeniz’in su altı zenginliği, Dünya’nın en uzun ikinci nehri olan Nil Nehri, eski ile yeninin doğu ile batının gelişigüzel bileşimi, eşsiz doğa manzaraları, insan portreleri ve yöresel yemekler…

Bu Gezide Neler Var?

MISIR

Yaklaşık 7000 yıllık tarihi bir geçmişe sahiptir. Tarihteki ilk medeniyetlere ve uluslara ev sahipliği yapmış ve Antik Çağ’dan bu yana birçok yönetim, devlet ve kavim buraya gelmiş ve geçmiştir. Milattan önce firavunlar tarafından yönetilen bölge, sırasıyla Roma ve Bizans İmparatorluklarının hakimiyetine geçti. 642 yılında, Halife Ömer dönemindeki Müslüman Arap ordusunun bölgeyi Bizanslıların elinden almalarıyla birlikte Mısır, İslam ile tanışmış oldu. Ardından bu bölgeye Tolunoğulları, Abbasiler, İhşîdîler, Fâtımîler, Eyyûbîler, Memlûklular ve Osmanlılar gibi birçok Müslüman devlet hakim oldu. Bölge, Osmanlı İmparatorluğu’nun bir vilayeti olmuştur. 1922’de Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanmış ve 1953’te ülkede cumhuriyet ilan edilmiştir. En son 2011 Mısır Devrimi ile 32 sene boyunca Mısır’ı yöneten Hüsnü Mübarek gitmiş ve ülke, demokrasiye geçiş sürecine başlamıştır.

HURGADA

Mısır’da Kızıldeniz kıyısında bir tatil kenti ve turizm merkezidir. Hurgada, ayrıca Mısır’ın “Kızıldeniz İlinin” de merkezidir. Avrupalıların özellikle ilgi gösterdiği şehir, bugün Alman, İtalyan ve Rus turistlerin Ortadoğu’daki en gözde tatil tercihleri arasında yer almaktadır. Hurgada şehri 3 bölüme ayrılmaktadır. Bunlar, Hurgada’nın geleneksel yanını yansıtan, eski şehir bölgesi El Dahar (Downtown); yeni ve daha modern bir turizm merkezi Sakkala ve tamamen otel, alışveriş merkezleri ve mağazalardan oluşan Sahl Hasheesh bölgesidir.

SUALTI SEYİR TEKNESİ

Kızıldeniz’in su altı zenginliğini keşfetmek için yapılan bu özel turlar, yarı-denizaltı ile Kızıldeniz’in altına inme fırsatı sunuyor.

KAHİRE

Doğu ve Batı’nın, eski ile yeninin gelişigüzel bir bileşimini yansıtır. Müzeleri, tarihi çarşı ve ibadethaneleri, medreseleri, tarihe tanıklık eden heykelleri ve kalesiyle sizi yüzyıllar öncesine götürecek. Kent merkezindeki mağazalar, restoranlar ve Avrupa mimarisi kokan yapılarıyla ise modern dünyaya adım atmanızı sağlayacak. Bu iki farklı dönemden çok güzel örneklere sahip olan şehirden bir kaç kilometre güneye gittiğinizde ise Gize şehirlerindeki piramitleri gezerek antik çağlara dair yeni bir vizyon oluşturacak; krallar ve kraliçelerle tanışacaksınız.

GİZA PRAMİTLERİ

Mısır’ın başkenti Kahire’nin Gize semtinde bulunan 3 görkemli yapı Keops Piramidi, Kefren Piramidi, Mikerinos Piramidi’dir. Bu üç piramitten yalnızca Keops Dünyanın Yedi Harikası’ndan biridir. Dünyanın Yeni Yedi Harikası listesinin de onur üyesidir.

KAHİRE MÜZESİ

Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan ve Antik Mısır uygarlığının en görkemli koleksiyonunu barındıran arkeoloji müzesidir. Müzenin, önemli bir miktarı gösterimde olmak üzere, toplam 120.000 adet eseri bulunmaktadır.

LUXOR

Güney Mısır’da el-Uksur ilinin başkenti olan şehirdir. Şehir, antik Mısır şehri Teb’in harabelerinin üstüne kurulmuş olduğundan dolayı dünyanın en büyük açık müzesi olarak da adlandırılır.

KARNAK TAPINAĞI

Dünyadaki en büyük antik dini mekân olan Karnak tapınak kompleksi büyük bir açık hava müzesidir ve büyük ihtimalle, Gize Pramitleri’nin ardından Mısır’daki en çok ziyaret edilen antik mekândır.

Güzergah:

Hurgada Sokakları > Su Altı Seyir Teknesi > Kahire Sokakları > Giza Piramitleri > Kahire Müzesi > Eski Kahire Sokakları > Eski Çarşı > Güney Kahire > Luxor > Karnak Tapınakları > Luxor Sokakları ve Bireysel Tercihli Geziler > Hurgada Havalimanı

Harita:

 • Toplam Yol: 4000 Km

Gezi Programı:

1.GÜN: 9 Mart 2024 – Cumartesi / Hurgada

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 00.25’de kalkan uçağı ile Hurgada’ya uçuyoruz. Saat 02:10’da Hurgada’ya iniyoruz ve transfer araçlarımızla otelimize geçip dinleniyoruz. Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Hurgada Kasabası’nın sokaklarında fotoğraf yürüyüşüne çıkıyoruz. Özel cam bölmeli Sualtı Seyir Teknesi ile Kızıldeniz’in eşsiz sualtı yaşamına şahitlik edip, akşam gün batımında sahilde fotoğraf yürüyüşü yapıyoruz. Ardından akşam yemeğine geçip, yöresel yemeklerin tadına bakıyoruz.

2.GÜN: 10 Mart 2024 – Pazar / Hurgada > Giza

Sabahın erken saatlerinde otelde aldığımız kahvaltının ardından, transfer minibüslerimize binerek Giza’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde fotoğraf molaları vererek Giza’ya varıyoruz. (7 saatlik yolu, fotoğraf molalarıyla 10 saatte tamamlamayı planlıyoruz.) Otelimize yerleştikten sonra, Giza Piramitleri manzarasında akşam yemeği yemeye gidiyoruz. 

3.GÜN : 11 Mart 2024– Pazartesi / Kahire

Mısır’a gitmişken Giza Piramitleri’ni görmemek ve fotoğraflamamak olmaz. Sabah otelimizin terasında Giza Piramitleri manzaralı kahvaltımızın hemen ardından,  otelimizden çıkarak kısa bir yürüyüşle Giza Piramitleri’ne gidiyoruz. Piramitleri fotoğraflayıp, büyüleyici atmosferin tadını çıkarıyoruz. Akşam üzeri ise transfer aracımızla Kahire şehir merkezindeki otelimize geçip dinleniyoruz.

4.GÜN : 12 Mart 2024 – Salı / Kahire

Kahvaltımızın ardından Eski Kahire Sokakları’nı fotoğraflamak için otelimizden ayrılıyoruz. Grupça yaptığımız fotoğraf yürüyüşünde Eski Çarşıyı’da fotoğraflayıp, sokaklarda bireysel fotoğraflar çekebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kahire Müzesi’ne gidiyoruz. Rehber eşliğinde müzede kısa bir gezinin ardından, daha rahat dolaşmanız için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte, buluşma noktasında buluşup, akşam yemeğinden sonra otelimize geçiyoruz.

5.GÜN: 13 Mart 2024 – Çarşamba / Kahire > Luxor

Kahvaltımızın ardından otelimizden check-out yapıp, valizlerimizi resepsiyona indirerek valiz odasına teslim ediyoruz. Sonrasında Güney Kahire’nin Hristiyan ve Yahudi Bölgesi’ne geçerek grupça fotoğraf yürüyüşü yapıyoruz. Grup turu sonrasında serbest zamanınız da olacak. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup, otelimize geçiyoruz ve valizlerimizi alarak transfer araçlarıyla Kahire Tren Garı’na gidiyoruz. Gece Treni ile Luxor’a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz pulman koltuklarda 11 saat sürecek. Gece yolculuk yapmak istememizin nedeni, fotoğrafçı olduğumuz için, 1 gün daha gün ışığından yararlanabilmek. Treni seçmemizin nedeni ise otobüse göre daha rahat yolculuk yapacak olmamız.

6.GÜN: 14 Mart 2024 – Perşembe / Luxor

Luxor Kasabası’na vardığımızda, otele geçip valizlerimizi bırakıyoruz ve ardından Luxor sokaklarında fotoğraf yürüyüşüne çıkıyoruz. Yine Mısır’a hayat veren Nil kıyısında grupça fotoğraflar çektikten sonra serbest zamanınız olacak. Akşam saatlerinde yemek için buluşuyoruz. Ardından otelimize geçip dinleniyoruz.

7.GÜN: 15 Mart 2024 – Cuma / Luxor

Sabah erken saatlerde otelde aldığımız kahvaltının ardından Luxor ve Karnak Tapınakları’na doğru yola çıkıyoruz. Grupça gerçekeştirdiğimiz fotoğraf turu ve serbest zamandan sonra Luxor sokaklarına geri dönüyoruz.

8.GÜN: 16 Mart 2024 – Cumartesi / Luxor > Hurgada

Mısır’daki son günümüzde serbest zaman tanıyoruz. İsteyenler Luxor sokaklarında bireysel fotoğraf yürüyüşü yapabilir, isteyenlerse alışveriş. Ayrıca bireysel tercihli gezilerde bulunuyor. Krallar Vadisi, Nil Tekne Gezisi, Balon Turu gibi. Bu turlara katılmak isteyen arkadaşlarımız olursa, rehberimize 2 (iki) gün öncesinde bildirmeleri gerekiyor ki, rezervasyonlarını sorunsuz bir şekilde yaptırabilelim. (Bu turların kişiye özel istekle gerçekleşeceğini ve ekstra ücretli olduğunu hatırlatmak isteriz. Ücretler sürekli güncellendiği için şu an belirtemiyoruz. Gittiğimiz tarihteki fiyatlar geçerli olacaktır. Üzerine Photo Travel tarafından herhangi bir komisyon konulmaz.)
Akşam saatlerinde rehberimizin belirlediği saatte otelimizde buluşup, transfer minibüslerimizle Luxor’dan Hurgada Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. (Toplam yol yaklaşık 5 saat)

9. GÜN: 17 Mart 2024 – Pazar / Hurgada > İstanbul

Hurgada Havalanı’ndan saat 01:50’de kalkacak Pegasus Havayolları’nın uçağına binerek İstanbul Sabiha Gökçen Havaalı’na 05:30’da varıyoruz ve bir sonraki gezide görüşmek üzere katılımcılarla vedalaşıyoruz.

Kimler Katılabilir?:

Bu geziye fotoğrafa gönül vermiş herkes katılabilir. Fotoğraf makineniz olmasa da cep telefonu ile de fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyenler de gezilerimize katılabilir, ancak fotoğraf odaklı bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz. 

Başka Şehirlerden Geziye Katılma:

Bu gezi, Havaalanı buluşmalı bir gezi olduğu için, diğer şehirlerden ya da ülkelerden de, belirtilen havaalanına kendi ulaşımızını sağlayarak geziye katılabilirsiniz.

Önerilen Ekipman:

 • Manzara, mimari ve sokak fotoğrafları için: Geniş açı objektif ve polarize filtre
 • Portreler için: 50mm, 85mm veya tele objektifler
 • Tercihen tele objektif: 70-200mm yada 55-200, 70-300mm gibi objektifler.

Önerilen Giysiler:

İklim sıcak olduğu için gündüzleri şort-tişört gezebilirsiniz. Akşamları daha serin olduğu için tercihe göre daha sıcak tutacak giysiler yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca güneş gözlüğü, güneş kremi, şapka, buff gibi aksesuarlarınızın da olmasını tavsiye ederiz.

Fotoğraf Eğitmeni:

Nihat Karadağ
Fotoğraf gezimiz esnasında, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Kurucusu ve Türkiye’nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat Karadağ bizlere eşlik edecektir. Kendisinin fotoğrafik özgeçmişi aşağıdadır.

 • Photo Travel ve PhotoPlay kurucusu.
 • 1983 Ankara doğumlu profesyonel fotoğrafçı.
 • Fotoğraftaki ilk başarısı lise yıllarında aldığı ödül oldu.
 • Üniversite eğitimini tamamladığı Bolu’da ise çeşitli yerel gazetelerde çalıştı. Bolu Gündem Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak çalıştı.
 • 2005 yılında İstanbul’a gelerek ulusal gazetelerde foto muhabiri ve fotoğraf editörü olarak çalışma hayatına devam etti.
 • Çektiği fotoğraflar Evrensel, Birgün, Radikal ve Cumhuriyet başta olmak üzere birçok gazete, dergi ve kitapta yayınlandı.
 • 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans’a başladı.
 • 2009-2013 yılları arasında ise bir reklam ajansına bağlı olarak Başbakanlık için fotoğraflar çekti.
 • Türkiye’nin en çok okunan fotoğraf dergisi Photoline’da, 2009-2012 yılları arasında yazar olarak, 2013-2016 yılları arasında ise Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı.
 • 2008 yılından bu yana fotoğraf eğitmenliği yapan Karadağ, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’nda çeşitli fotoğraf eğitimleri vermeye devam ediyor.
 • Karadağ’ın 7 ödülü ve 20’den fazla fotoğraf sergisi bulunuyor.
 • Uluslararası Basın Kartı sahibi.
 • Çeşitli ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı ve almaya devam ediyor.

Ücret:

 • 2 Kişilik odada konaklamalı, 1 kişi katılım ücreti ilk 5 kişi için 890 Euro’dur.
 • Tek kişilik odada konaklamak isteyenlerin, ekstra olarak +300 Euro ödemeleri gerekir.

Ücrete Dahil Olanlar

 • 7 Gece Otel Konaklaması
 • Otelde Konakladığımız Gecenin Ertesi Günü, Sabah Otelde Alacağımız Kahvaltılar
 • Hurgada Havalimanı > Otel Transferi
 • Hurgada > Kahire Şehirler Arası Transfer
 • Kahire > Luxor Arası Minibüs ile Transfer (Uzun bir gece yolculuğu)
 • Luxor > Hurgada Havalimanı Transferi
 • Yukarıda Belirtilen Grupça Gerçekleştireceğimiz Fotoğraf Turları İçin Transferler
 • Grupça Gezeceğimiz Müze Giriş Ücretleri
 • Giza Piramitleri Alan Girişi
 • Kahire Müzesi Giriş Ücreti
 • Luxor - Karnak Tapınakları Giriş Ücretleri
 • Sualtı Seyir Teknesi ile Gezi Ücreti
 • Fotoğraf eğitmenleri ile fotoğraf turları
 • Rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu TURSAB Seyahat Sigortası
 • Otopark Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • İstanbul > Hurgada ve Hurgada > İstanbul Gidiş Dönüş Uçak Biletleri (Şu an yaklaşık 200 Euro)
 • Tüm Öğlen ve Akşam Yemekleri
 • Otobüs Yolculuğu ile Luxor'a vardığımız ilk gün ki kahvaltı
 • Mısır Vize Ücreti 25-30 Dolar civarında. Mısır'da havaalanına indiğimizde alıyoruz. (Yeşil pasaport sahibi katılımcıların vize almasına gerek yok)
 • Seyahat Sağlığı Sigortası (TURSAB Seyahat Sigortası’ndan farklıdır ve bireysel yaptırılır.)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli
 • Tüm Otel Ekstraları
 • Programda Belirtilen "Serbest Zamanlarda" Kişisel Tercihli Geziler ve Etkinlikler
 • Luxor Kaya Mezarları (İsteğe Bağlı)

Ödeme:

Kayıt işlemi esnasında Kredi Kartı ile ya da banka hesabımıza EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır. 

 • Kredi kartı ile kayıt anında rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir.
 • EFT ile ödemelerde ise, kayıt anından itibaren 1 (bir) iş günü içerisinde rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir. 1 (bir) iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan rezervasyon talepleri sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.
 • PHOTO TRAVEL kredi kartı bilgilerini hiçbir koşulda 3. kişilerle paylaşmayacağını kabul ve taahüt eder.

Para Puan:

 • Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız.
 • Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları’nı dikkatlice okuyunuz.

Konaklama:

 • 2 gece Hurgada
 • 1 gece Giza
 • 2 gece Kahire
 • 2 gece Luxor

Gidiş Dönüş Uçak Bilgisi:

GİDİŞ: Tur başlangıç günü (9 Mart 2024) saat 02:35’e kadar Hurgada’da olacak şekilde istediğiniz uçağa bilet alabilirsiniz.

DÖNÜŞ: Tur bitiş günü (17 Mart 2024) saat 24:00’dan sonraki istediğiniz uçağa dönüş bileti alabilirsiniz. İstanbul’dan geziye katılacak arkadaşlar, aşağıdaki uçaklara bilet alabilirler.

Gezi saatlerimize uygun uçaklar aşağıda listelenmiştir. Farklı uçağa bilet alacaklar, lütfen önce bizimle iletişim kursunlar.

 

TURSAB:

Bu gezi, Photo Travel Seyahat Acentesi Tic. Ltd. Şti’ye ait, TURSAB A grubu Seyahat Acentesi Fotoğraf Gezileri Turizm tarafından düzenlenmektedir.

 • TURSAB Unvan: Fotoğraf Gezileri Turizm (A Grubu Seyahat Acentası)
 • TURSAB Belge No: 15100

İletişim:

Diğer Bilgiler:

Genel Bilgiler

 • Rezervasyon esnasında seçtiğiniz koltukta seyahat edersiniz. Eğer istediğiniz koltuk satışta değilse, sizden önce başka bir kişi almış demektir. Koltuk numaralarını biz değiştiremeyiz. Web sitesinde yayınlanan koltuk numaralandırması ile geziye gelen araçtaki koltuk numaralandırması farklı olabilir. Bu durumda web sitemizde koltuk numaralandırması geçerlidir.
 • Geziye hangi şehirden katılırsanız katılın, turun tüm ücretini ödersiniz. Çünkü araçta koltuk, ilk kalkış noktasından itibaren sizin için boş gelecektir. Lütfen şehirlerarası yolcu taşıyan firmalarla bizim verdiğimiz hizmeti karıştırmayın.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Photo Travel’ın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
 • Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Photo Travel sorumlu değildir.
 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
 • Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
 • Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Photo Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
 • Tur esnasında alacağımız tüm yemekler, aksi belirtilmedikçe ekstradır ve serbesttir. İsteyen istediği yerde yemeğini yiyebilir. Yemeklerin fiyata dahil olduğu yerlerde ve/veya tur programı nedeniyle topluca yemek yememiz gereken restoranlarda, grubumuza ayrılan masalar kullanılır.
 • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Photo Travel’ın sorumluluğu yoktur.
 • Gezilerimiz fotoğraf turu olduğu, zorlu hava şartlarında gerçekleşebildiği ve yürüyüş içerdiği için çocuklara uygun değildir. Ancak çocukların turlarımıza katılıp katılmaması tamamen ebeveynlerinin tercihidir. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Katılımcı Sayısına Göre Araç Bilgisi

 • Otobüsler: (36-54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
 • Midibusler: (20- 35 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
 • Minibusler: ( 19’un Altındaki Kişi Sayılarında Kullanılır) Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İptal - İade - Değişiklik Şartları

1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2a- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin:

 • Günübirlik yurt içi gezilerde 5 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Konaklamalı yurt içi gezilerde 15 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Yurt dışı gezilerde ise, bir geziyi satın altığınız tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Yukarıdaki durumlarda rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir.
 • Yukarıda belirtilen sürelerden daha az süre kalması durumunda iptal ettirenler de ise, tur dolduktan sonra yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire ücretleri iade edilmez. Bunun nedeni ise, yurt içi günübirlik gezilerde haftalar öncesinden, yurt içi ve yurt dışı konaklamalı gezilerde ise aylar öncesinden otel ve araç ödemelerinin yapılmış olmasıdır. Siz geziye gelmediğinizde oteldeki odanız/yatağınız ve araç koltuğunuz boş kalır. Yerinize başkası kayıt olduğunda ise, sizin odanıza ve araçtaki koltuğunuza o kişi geçeceği için, o kişiden aldığımız ücretle sizin ödemenizin tamamı iade edilir.
 • Dileyen misafirlerimiz, kendilerinin katılamayacağı turlara, acenteye turun hareketinden en az 2 (iki) iş günü öncesinde bildirmek şartı ile kendilerine yerine bir arkadaşlarını ya da akrabalarını tura gönderebilirler.

2b- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler. Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir.

2c- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL – İADE – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER sözleşme şartlarındaki ( a ) maddesi geçerlidir.

2d- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.

3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir.

5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

Gezinin İptal Edilmesi

PHOTO TRAVEL TARAFINDAN TURUN İPTAL EDİLMESİ

Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı 24 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Photo Travel’da saklıdır.

Turun iptali durumunda, Photo Travel, katılımcılara turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Bu durumda, rezervasyon yaptıran kişilerin ücreti geri ödenir.

Şirketimizden Kaynaklı TUR İADELERİ 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE YAPILMAKTADIR. EFT ile yapılan ödemelerde, mesai saatleri içerisinde yapılan geri ödemeler hesabınıza anında geçer. Mesai dışı yapılan geri ödemeler, ilk iş gününün ilk saatlerinde hesabınıza geçer. Kredi kartı ile seyahati satın almış kişilerin geri ödemeleri ise, bizim tarafımızdan yine en fazla 3 iş günü içerisinde iade edilir, ancak kendi bankanızın sizin kartınıza yansıtması da 3 iş gününü alabilmektedir. Biz iadenizi yaptığımızda bilgilendirilirsiniz. Ardından 3 iş gününün sonuna kadar, kendi bankanızın iadenizi yapmasını beklemelisiniz.

TURSAB Seyahat Sigortası

Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

1 Kişi35.000 ₺27.000 ₺
* Lütfen tarih seçimi yapınız.
Favorilerime Ekle

Bir turu favorilere eklemek için, hesabınızın olması gerekir.

1518
Rated 5 out of 5
5 yıldız üzerinden 5 (3 incelemeye göre)
Harika100%
Çok İyi0%
Ortalama0%
Kötü0%
Çok Kötü0%
Rated 5 out of 5
04/05/2023

Gezi tamamlanalı neredeyse 1 ay olacak, o kadar keyifli ve güzel bir geziydi ki, hala etkisindeyim… Hem fotoğraf hem keşif konusunda çok doyurucu, tatsız sürpizlerin olmadığı bir deneyimdi. İhtiyacımız olan her an Nihat Hoca oradaydı ve hem dostluğu hem fotoğraf bilgisiyle tam destekti. Bir sonraki gezileri iple çekiyorum. Hiç düşünmeyin mutlaka Mısır’ı görün bu geziyi deneyimleyin 🙂

Ayşe İnal
Rated 5 out of 5
18/04/2023

Her zamanki gibi yine muhteşem bir geziydi. Unutulmayacak günler geçirdim. İki hafta oldu hala etkisinden çıkamadım…Çok dolu dolu günler geçirdik, inanılmaz keyif aldık, yapılabilecek her şeyi yaptık. Böyle zor bir ülkede ancak böyle bir ekiple bu kadar güzel ve planlı gezilebilir. Nihat hocanın ilgisi ve her şeyi ayrıntısına kadar düşünmesi insanı çok rahatlatıyor, ki yurtdışı gezilerinde bu çok önemlidir, tereddütsüz güvenmek gerekir. Alperen Hocanın tarihi ve coğrafi bilgileri için de ayriyeten teşekkürler :). Bütün bunlara ek olarak fotoğraf konusunda her zamanki gibi farklı bilgi donanımı ile geri döndük. Fotoğrafla ilgili farklı bakış açıları geliştirmek, hem eğlenmek hem yeni bilgiler öğrenmek için PhotoTravel gezilerine katılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Teşekkürler Photo Travel!

Leila Karimova
Rated 5 out of 5
13/04/2023

24 Mart – 02 Nisan grubu ile Mısır’a gittim. Grup uyumluydu. Piramitler, tapınaklar vs ile Mısır gidilmesi gereken bir ülke. Oteller Mısır şartlarında olabileceğin en iyisiydi. Tur boyunca çok keyif aldık. Önemli ölçüde de Nihat hocanın özverili, sakin ve sonuna kadar grubu sahiplenip, herkesle tek tek ilgilenmesi sayesinde, kendimizi her bakımdan güvende hissettik. Kendisine tekrar teşekkür ederim.

Nilgün Yıldır Tezcanlı