WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Gezilerimizi Kaçırmayın !

BOSNA-HERSEK FOTOĞRAF GEZİSİ

0
 • 4 gün 3 gece
 • 1725 km Yol
 • En az 12
  En Fazla 24
 • 28 Eylül – 1 Ekim 2023

Nihat Karadağ ile

BOSNA-HERSEK FOTOĞRAF GEZİSİ

28 Eylül – 01 Ekim 2023 / 4 gün 3 gece

En ekonomik fiyatlar ile Bosna-Hersek Fotoğraf Gezisi düzenliyoruz. Gizli-saklı para istekleri, tur ücretleri yok.

Üstelik bu gezi esnasında PHOTO TRAVEL Kurucusu Nihat Karadağ’da bizlerle olacak ve gezi esnasında fotoğrafla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacak. Ayrıca çekim yapılacak alanlarda kısa birifinglerle, makine ayarlarınızın ne olması gerektiği ve çekim tekniklerine dair de ipuçları verecek.

Özet:

4 günlük seyahat, 24 farklı lokasyon, 1725 km yol, 3 gece otel konaklaması, özel fotoğraf kurguları, iyi portreler ve manzara fotoğrafları için ipuçları, tarihi kentler, evler, sokaklar, yöresel yemekler…

Bu Gezide Neler Var?

SARAYBOSNA BAŞÇARŞISI

Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’nın merkezinde yer alan ve 16. yüzyılda kurulmuş bulunan meşhur Osmanlı çarşısıdır. Bugün hâlâ kullanımda olup Saraybosna’nın kalbi niteliğindedir.

TRAVNİK ELÇİ İBRAHİM PAŞA MEDRESESİ

Travnik şehrinde Lasva Nehri kıyısında bulunan Osmanlı Döneminde bilim insanı yetiştirmek için kurulan medreselerden biridir.  Bölgede bir çok caminin yapılmasına öncülük eden Hacı İbrahim Paşa tarafından inşa edilmiş olan medrese adını da dönemin valisi olan İbrahim Paşadan almıştır. 

TRAVNİK PLAVA VODA MEYDANI

Bosna-Hersek’in tarihi dokunun korunduğu Travnik şehrinde bulunan, yanı sıra doğal güzelliklerin hakimiyet kurduğu, gürül gürül akan Lasva Nehri ile şehrin en ünlü meydanıdır. 

ALACA CAMİ

Bosna-Hersek’in Foča’ kentinde bulunan Osmanlı yapımı cami. 1549’da Hasan Vezir tarafından yaptırılmıştır. Yapı, Bosna Hersek’in kültürel mirasına ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.

TRAVNİK KALESİ

Göksu Nehri’ne yakın konumlu olan Travnik Kalesi Osmanlı tarafından güçlendirilmiş olup restore edilmiştir. Kale de  2. Beyazıt tarafından yapılmış olan bir minare bulunmakta olup benzeri Ayasofya Camisinde görülmektedir. Döneminin izlerini islami motiflerle taşımaktadır ve kale savaşlar sırasında stratejik bir öneme sahip olmuştur. 

IVO ANDRİC MÜZESİ

Nobel ödüllü yazar Ivo Andrić’e ithaf edilmiştir. Belgrad Şehir Müzesi tarafından işletilmektedir. Andrić’in zamanından beri otantik bir atmosfere sahip olup zengin fotoğraf koleksiyonu, Andrić’in sayısız kişisel eşyası ve yazarın çalışma odası ve salonunu içerir.

PLİVA ŞELALESİ

Pliva Şelalesi 22 metre yüksekliğinde ve Jajce şehrinin merkezinde bulmaktadır. Şelalenin yüksekliği ve konumu nedeniyle suyun sesinin bir çok yerden duyulması şehrin cazibesini arttırıyor. 

JAJCE KALESİ

14. yy dan kalma kale, Jajce’de şehri kuş bakışı görebileceğiniz bir tepede bulunmaktadır. Tarihi dokunun korunduğu kaleden manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. 

YUGOSLAV TARİHİ MÜZESİ

 Yugoslav tarihi lideri Josip Broz Tito’nu mozolesinin bulunduğu ve Yugoslavya’nın tüm tarihini detaylıca görebileceğiniz bir müzedir.

PLİVA GÖLÜ

Orta çağdan bu yana inşa edilmiş su değirmenleri, çam ormanlarının eşlik ettiği muhteşem doğal güzelliği ve aktiviteleriyle turistleri kedine çeken Pliva Gölü…

KONJİC KÖPRÜ

19. Osmanlı padişahı Sultan 4. Mehmet tarafından 1682 yılında inşa edilen Neretva nehri üzerinde bulunan bu köprü Bosna ile Hersek bölgelerinin birleştiği nokta olarak da kabul edilir.

JABLANİCA GÖLÜ

Jablanica Gölü çok önemli bir kaynaktır. Göl, kendi yerleşim sınırlarında birçok amaç için kullanılmaktadır. Göl aynı zamanda yüzme, su sporları ve diğer etkinlikler, balıkçılık için hizmet vermekle beraber aynı zamanda göl, elektrik üretmek içinde kullanılır.

TREN KÖPRÜSÜ

Neretva Nehri’nin kıyısından bulunan tren köprüsü yemyeşil doğası ve harika nehir manzarasıyla rüya demiryolu güzergahının bir bölümü… 

BLAGAY TEKKESİ

1465’de Osmanlıların eline geçen tekke Boşnak halkının müslümanlığa yönelmelerinde önemli bir rol oynayarak Bektaşi Teknesi olarak kurulmuştur. Günümüzde Nakşibendi Tekkesi olan Blagay’ın muhteşem mimarisi, nehir kenarında konumlanması nedeniyle harika manzarası ile görülmesi gereken yerlerdendir. 

POÇİTEL

Bosna-Hersek’in güneyinde tarihi bir yerleşim yeridir. Osmanlı Döneminden kalma tarihi yapıları, taş evleri ile eski Osmanlı mimarisini hala yaşatmaktadır.

MOSTAR KÖPRÜSÜ

Neretva Nehri’nden 24 metre yüksekte Mostar Köprüsü, dönemine göre gelişmiş bir teknolojiyle inşa edildi. Köprü inşaatında 456 kalıp taş kullanılmıştır. Mostar Köprüsü, cesur sporcular tarafından yıllarca bir atlama platformu olarak kullanıldı. Geleneğe göre şehrin erkekleri, nişanlılarına cesaretlerini ispatlamak için düğün öncesinde köprüden atlarlardı.

MEHMET PAŞA KUKAVİCA CAMİ

Mehmed Paşa Kukavica Camii Bosna Hersek’teki Foča kasabasında cami. Tipografik olarak açık dış portikli tek mekanlı kubbeli camilere ait olan Bosna-Hersek’teki Foča kasabasındaki beş camiden biriydi. Yukarı çarşıda bulunmakta ve Bosna Savaşı sırasında tahrip olmuştur.

TÜNEL MÜZESİ

Saraybosna Umut Tüneli, Bosna Savaşı sırasında kuşatma altındaki Saraybosna’yı o sırada Birleşmiş Milletler kontrolünde olan Saraybosna Uluslararası Havalimanı’na bağlamak üzere 30 Temmuz 1993’te açılmış 800 m uzunluğundaki tüneldir. Gıda, insani yardım ve cephanenin şehre ulaşması ve insanların şehirden çıkabilmesi için kullanılmıştır. Tünelin kuzey girişindeki ev, 1996 yılından müzeye dönüştürülmüştür.

VRELO BOSNA MİLLİ PARKI

Bosna nehrini besleyen kaynakların çıkış noktası olan Vrelo Bosna Milli Parkı Ilıca bölgesinde yer almakta olup muhteşem manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.

İNAT KUÇA

Avusturya Macaristan İmparatorluğu Saraybosna sınırları içinde hüküm sürmeye başladığında belediye binası inşası için Boşnak bir vatandaşın evini yıkmak istemiştir. Ancak Boşnak ev sahibi evinin tek bir şartla yıkılabileceğini belirterek nehrin karşı kıyısına evinin olduğu gibi taşınmasını ister. Görevliler evi özenle nehrin karşı kıyısına taşır. Şimdilerde restaurant olarak kullanılan evin adı ise  İNAT KUÇA’dır.

BAŞÇARŞI SEBİLİ

Saraybosna’nın merkezinde olan Başçarşı’nın en önemli sembollerinden biri haline gelen Başçarşı Sebili Saraybosn’nın tarihini ve kültürünü yansıtmaktadır. 

GAZİ HÜSREV KÜLLİYESİ

Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’nın kalbi sayılan Başçarşı’da yer almaktadır. Bey Camii olarak da bilinir. Osmanlı mimarisinin en göze çarpan eserlerinden biridir.

SAAT KULESİ

Kulenin saat mekanizması 1875 yılında Londra’dan getirilmiştir. Yüksekliği 30 m olan saat kulesinin 16. yy da namaz vakitleri için inşa edildiği düşünülmektedir. Dünya üzerinde çalışır durumdaki tek ay saatidir.

FERHADİYE KATOLİK KATEDRALİ

“İsa’nın Kalbi” adı verilen bu yapı ülkenin en büyük kilisesidir. 1889 yılında inşa edilmiştir. Altı tane çana sahip olan tarihi katedral Saraybosna siluetinde etkileyici bir görüntü oluşturur.

SÖNMEYEN ATEŞ ANITI

Saraybosna’nın II. Dünya savaşından kurtuluşunu simgeleyen bir yapı olup anıtın üzerindeki ateş sürekli olarak yanmaktadır. 

Güzergah:

Saraybosna Başçarşı > Travnık Plava Voda Meydanı > Travnik Elçi İbrahim Paşa Medresesi > Alaca Cami > Ivo Andric Müzesi > Jajce Şelalesi > Yugoslav Tarih Müzesi >Pliva Gölü Su Değirmenleri > Konjic Köprü-Çarşı > Jablanica Gölü > Tren Köprüsü > Yaralılar Müzesı > Blagay Tekkesi > Poçitel köyü > Mostar Köprüsü -Çarşı > Mehmet Paşa Cami > Tünel Müzesi> Vrelo Bosne Milli Parkı > Başçarşı Sebili > İnat Kuça > Gazi Hüsrev Külliyesi > Saat Kulesi > Ferhadiye Katolik Katedrali > Sönmeyen Ateş Anıtı

Harita:

 • Toplam Yol: 1725 km

Gezi Programı:

1. Gün Programı:

Havaalanında buluşup, birlikte yurt dışı çıkış işlemlerimizi yaparak, yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle yemeğinin (Bölgenin Lezzetlerinden Boşnak Böreği ve Yoğurt – Ücrete Dahil) ardından otelimize yerleşiyoruz. İsteyenler şehir merkezinde yürüyüşe devam edebilir. İsteyenler de odalarına geçip dinlenebilirler.

2. Gün Programı:

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Travnik’te doğa ve kültürle buluşmak için yola çıkıyoruz. Priva Gölü, Travnik Plava Voda Medresesi, Alaca Cami, Travnik Kalesi, İvo Andric Müzesi  gezilerimizin ardından öğle yemeğimizi (Bölgenin Lezzetlerinden Boşnak Köftesi ve Meşrubat – Ücrete Dahil) alacağız. Öğle yemeğinin ardından Travnik e yaklaşık 1 saat mesafede olan Jajce Şehrine doğru hareket ediyoruz. Jajce’de şehrin merkezinde ve gürül gürül akan huzur verici su seslerinin sebebi Jajce Şelalesini fotoğraflamaya gidiyoruz. Sonrasında şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz ve manzara fotoğrafları çekebileceğimiz Jajce Kalesine çıkıyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Yugoslav tarihi lideri olan Josip Broz Tito’nun mozolesinin bulunduğu Yugoslav Tarihi Müzesini ziyaret edeceğiz. Yugoslavın tarihine tanıklık ettikten sonra ise çam ormanlarının eşlik ettiği muhteşem doğal güzelliği, tarihi su değirmenlerini ölümsüzleştirmek için Pliva Gölü’ne gideceğiz. Ve oradan Saraybosna’ya geçip akşam yemeğimizden sonra odalarımızda dinlenmeye geçiyoruz.

3. Gün Programı:

Otelde kahvaltımızı alacağız ve Nerveta Nehri üzerine Bosna ile Hersek’in birleştiği nokta olarak bilinen Konij Köprüsünü fotoğraflayıp, çarsını görme fırsatımız olacak. Daha sonra Jablanica Gölü ve Rüya Demiryolu olarak bilinen Tren Köprüsüne gideceğiz. İsteyen arkadaşlarımızda Yaralılar Müzesi ve Blagaj Tekke’sini  ziyaretimiz ardından Bosna Hersek’in güneyinde bulunan döneminden kalma tarihi yapıları ve taş evleri ile eski Osmanlı mimarisinin hala yaşamakta olduğu Poçitel köyünde keyifli anlar geçireceğiz. Geleneğe göre şehrin erkeklerinin cesaretlerini göstermek için atladıkları Mostar Köprüsü bir sonraki durağımız olacak. Ve Bosna savaşı sırasında tahrip olmuş Mehmet Paşa Cami ardından akşam yemeğimizi (Bölgenin Lezzetlerinden Kuzu Çevirme, Salata ve Meşrubat – Ücrete Dahil) alıp otelimize döneceğiz.

4. Gün Programı:

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Umut Tüneli olarakta bilinen Tünel Müzesini  ziyaret edeceğiz. Ardından muhteşem manzaralara ev sahipliği yapmakta olan Vrelo Bosna Milli Parkını  fotoğraflayacağız. Ve Avusturya Macaristan görevlilerine evini taşıtan Boşnak bir vatandaşın sahibi olduğu şimdilerde restaurant olarak kullanılan İnat Kuça isimli yapıyı görme fırsatımız olacak. Saraybosna’nın sembolü haline gelen Başçarşı Sebili bir sonraki durağımız. Sonrasında sırasıyla Bey Cami olarak bilinen Gazi Hüsrev Külliyesi, dünya üzerinde çalışır durumda olduğu bilinen Saat Kulesi, İsa’nın kalbi olarak bilinen Ferhadiye Katolik Katedrali, II. Dünya Savaşından kurtuluşun simgesi olan Sönmeyen Ateş Anıtı fotoğraflayacağımız yerler arasında. Ve uçak saatine kadar serbest zaman havaalanına transfer ve İstanbul’a dönüş.

Kimler Katılabilir?:

Bu geziye fotoğrafa gönül vermiş herkes katılabilir. Fotoğraf makineniz olmasa da cep telefonu ile de fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyenler de gezilerimize katılabilir, ancak fotoğraf odaklı bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz. 

Başka Şehirlerden Geziye Katılmak:

Bu gezi, Havaalanı buluşmalı bir gezi olduğu için, diğer şehirlerden yada ülkelerden de, belirtilen havaalanına kendi ulaşımınızı sağlayarak geziye katılabilirsiniz.

Önerilen Ekipman:

 • Manzara, mimari ve sokak fotoğrafları için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre
 • Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler veya tele objektifler
 • Uzun pozlamalar için: Hafif tripod, ND filtre ve tetikleyici

Önerilen Giysiler:

Sonbahar şartlarında fotoğraf çekeceğimiz için yanınızda mevsimlik mont veya yağmurluk, şemsiye ve ayakkabınızın uzun mesafeli yürüyüş koşullarına uygun olmasını tavsiye ederiz.

Fotoğraf Eğitmeni:

Nihat Karadağ
Fotoğraf gezimiz esnasında, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Kurucusu ve Türkiye’nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat Karadağ bizlere eşlik edecektir. Kendisinin fotoğrafik özgeçmişi aşağıdadır.

 • Photo Travel ve PhotoPlay kurucusu.
 • 1983 Ankara doğumlu profesyonel fotoğrafçı.
 • Fotoğraftaki ilk başarısı lise yıllarında aldığı ödül oldu.
 • Üniversite eğitimini tamamladığı Bolu’da ise çeşitli yerel gazetelerde çalıştı. Bolu Gündem Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak çalıştı.
 • 2005 yılında İstanbul’a gelerek ulusal gazetelerde foto muhabiri ve fotoğraf editörü olarak çalışma hayatına devam etti.
 • Çektiği fotoğraflar Evrensel, Birgün, Radikal ve Cumhuriyet başta olmak üzere birçok gazete, dergi ve kitapta yayınlandı.
 • 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans’a başladı.
 • 2009-2013 yılları arasında ise bir reklam ajansına bağlı olarak Başbakanlık için fotoğraflar çekti.
 • Türkiye’nin en çok okunan fotoğraf dergisi Photoline’da, 2009-2012 yılları arasında yazar olarak, 2013-2016 yılları arasında ise Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı.
 • 2008 yılından bu yana fotoğraf eğitmenliği yapan Karadağ, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’nda çeşitli fotoğraf eğitimleri vermeye devam ediyor.
 • Karadağ’ın 7 ödülü ve 20’den fazla fotoğraf sergisi bulunuyor.
 • Uluslararası Basın Kartı sahibi.
 • Çeşitli ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı ve almaya devam ediyor.

Ücret:

 • 2 kişilik odada konaklamalı, kişi başı katılım ücreti 440 ‘dur. 
 • Tek kişilik odada konaklama farkı 100 ‘dur. 
 • Web sitemizdeki fiyat, yukarıda belirtilen euro tutarının, euro kuru üzerinden TL’ye çevrilmiş halidir. 

Ücrete Dahil Olanlar

 • 3 gece otel konaklaması
 • Otelde konakladığımız gecenin sabahı alacağımız kahvaltı
 • Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Otopark Ücretleri
 • TUREB Üyesi Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • TURSAB Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (Şu an kişi başı gidiş-dönüş XXX dolar civarında)
 • Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Müze Giriş Ücretleri

Ödeme:

Kayıt işlemi esnasında Kredi Kartı ile ya da banka hesabımıza EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır. 

 • Kredi kartı ile kayıt anında rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir.
 • EFT ile ödemelerde ise, kayıt anından itibaren 1 (bir) iş günü içerisinde rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir. 1 (bir) iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan rezervasyon talepleri sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.
 • PHOTO TRAVEL kredi kartı bilgilerini hiçbir koşulda 3. kişilerle paylaşmayacağını kabul ve taahüt eder.

Para Puan:

 • Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız.
 • Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları’nı dikkatlice okuyunuz.

Konaklama:

Konaklama bilgisi girilecek

XXXX Otelde 3 gün konaklama 

Gidiş-Dönüş Uçak Bilgisi:

Şu an uçak gidiş-dönüş bileti XXX TL/Dolar civarındadır. Ancak ekonomik biletlerde kısıtlı koltuk sayısı nedeniyle bilet fiyatlarında zamanla değişmeler olabilir. Ekonomik biletlerde hava yolu firmaları iade yapmıyor.

Gezi saatlerimize uygun uçaklar aşağıda listelenmiştir. Farklı uçağa bilet alacaklar, lütfen önce bizimle iletişim kursunlar. 

TURSAB:

Bu gezi, Photo Travel Seyahat Acentesi Tic. Ltd. Şti’ye ait, TURSAB A grubu Seyahat Acentesi Fotoğraf Gezileri Turizm tarafından düzenlenmektedir.

 • TURSAB Unvan: Fotoğraf Gezileri Turizm (A Grubu Seyahat Acentası)
 • TURSAB Belge No: 15100

İletişim:

Diğer Bilgiler:

Genel Bilgiler

 • Rezervasyon esnasında seçtiğiniz koltukta seyahat edersiniz. Eğer istediğiniz koltuk satışta değilse, sizden önce başka bir kişi almış demektir. Koltuk numaralarını biz değiştiremeyiz. Web sitesinde yayınlanan koltuk numaralandırması ile geziye gelen araçtaki koltuk numaralandırması farklı olabilir. Bu durumda web sitemizde koltuk numaralandırması geçerlidir.
 • Geziye hangi şehirden katılırsanız katılın, turun tüm ücretini ödersiniz. Çünkü araçta koltuk, ilk kalkış noktasından itibaren sizin için boş gelecektir. Lütfen şehirlerarası yolcu taşıyan firmalarla bizim verdiğimiz hizmeti karıştırmayın.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Photo Travel’ın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
 • Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Photo Travel sorumlu değildir.
 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
 • Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
 • Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Photo Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
 • Tur esnasında alacağımız tüm yemekler, aksi belirtilmedikçe ekstradır ve serbesttir. İsteyen istediği yerde yemeğini yiyebilir. Yemeklerin fiyata dahil olduğu yerlerde ve/veya tur programı nedeniyle topluca yemek yememiz gereken restoranlarda, grubumuza ayrılan masalar kullanılır.
 • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Photo Travel’ın sorumluluğu yoktur.
 • Gezilerimiz fotoğraf turu olduğu, zorlu hava şartlarında gerçekleşebildiği ve yürüyüş içerdiği için çocuklara uygun değildir. Ancak çocukların turlarımıza katılıp katılmaması tamamen ebeveynlerinin tercihidir. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Katılımcı Sayısına Göre Araç Bilgisi

 • Otobüsler: (36-54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
 • Midibusler: (20- 35 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
 • Minibusler: ( 19’un Altındaki Kişi Sayılarında Kullanılır) Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İptal - İade - Değişiklik Şartları

1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2a- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin:

 • Günübirlik yurt içi gezilerde 5 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Konaklamalı yurt içi gezilerde 15 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Yurt dışı gezilerde ise, bir geziyi satın altığınız tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ücretsiz iptal hakkı vardır. 15 günü geçtikten sonra rezervasyonunuz kesinleşmiş sayılır. Yurt dışı gezilerde, otel ve araç şirketiyle aylar öncesinden anlaşma yapılıp, ödeme yapıldığı için, iptal ettirmek mümkün değildir. Ancak yerinize başka bir kişi kayıt yaptırırsa, ödediğiniz ücret hiç bir kesinti yapılmadan iade edilir, aksi takdire iade edilmez. Çünkü siz gelemediğinizde oteldeki odanız ve araçtaki koltuğunuz boş kalacak, dip fiyata düzenlediğimiz bu gezide otel ve araç ücretini karşı tarafa aylar öncesinden ödenmiş olacaktır. Bu nedenle geziye lütfen kesinlikle katılacaklar kayıt yaptırsınlar.
 • Yukarıdaki durumlarda rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir.
 • Yukarıda belirtilen sürelerden daha az süre kalması durumunda iptal ettirenler de ise, tur dolduktan sonra yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire ücretleri iade edilmez. Bunun nedeni ise, yurt içi günübirlik gezilerde haftalar öncesinden, yurt içi ve yurt dışı konaklamalı gezilerde ise aylar öncesinden otel ve araç ödemelerinin yapılmış olmasıdır. Siz geziye gelmediğinizde oteldeki odanız/yatağınız ve araç koltuğunuz boş kalır. Yerinize başkası kayıt olduğunda ise, sizin odanıza ve araçtaki koltuğunuza o kişi geçeceği için, o kişiden aldığımız ücretle sizin ödemenizin tamamı iade edilir.
 • Dileyen misafirlerimiz, kendilerinin katılamayacağı turlara, acenteye turun hareketinden en az 2 (iki) iş günü öncesinde bildirmek şartı ile kendilerine yerine bir arkadaşlarını ya da akrabalarını tura gönderebilirler.

2b- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler. Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir.

2c- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL – İADE – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER sözleşme şartlarındaki ( a ) maddesi geçerlidir.

2d- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.

3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir.

5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

Gezinin İptal Edilmesi

PHOTO TRAVEL TARAFINDAN TURUN İPTAL EDİLMESİ

Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı 24 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Photo Travel’da saklıdır.

Turun iptali durumunda, Photo Travel, katılımcılara turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Bu durumda, rezervasyon yaptıran kişilerin ücreti geri ödenir.

Şirketimizden Kaynaklı TUR İADELERİ 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE YAPILMAKTADIR. EFT ile yapılan ödemelerde, mesai saatleri içerisinde yapılan geri ödemeler hesabınıza anında geçer. Mesai dışı yapılan geri ödemeler, ilk iş gününün ilk saatlerinde hesabınıza geçer. Kredi kartı ile seyahati satın almış kişilerin geri ödemeleri ise, bizim tarafımızdan yine en fazla 3 iş günü içerisinde iade edilir, ancak kendi bankanızın sizin kartınıza yansıtması da 3 iş gününü alabilmektedir. Biz iadenizi yaptığımızda bilgilendirilirsiniz. Ardından 3 iş gününün sonuna kadar, kendi bankanızın iadenizi yapmasını beklemelisiniz.

TURSAB Seyahat Sigortası

Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

1 Kişi17.800 ₺13.500 ₺
HEMEN ÖN TALEP OLUŞTUR

Ön talep oluşturmak ücretsizdir.

Yeterli sayıda ön talep toplandığında gezi kesinleştirilecek ve satışa açılacaktır.

Ön talepte bulunup, kayıt olanlar Erken Rezervasyon fırsatından yararlanabilecektir.

Ön talepte bulunmak için, lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz.

Favorilerime Ekle

Bir turu favorilere eklemek için, hesabınızın olması gerekir.

713