WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Gezilerimizi Kaçırmayın !

EN EKONOMİK KÜBA FOTOĞRAF GEZİSİ

0
 • 9 gün 9 gece
 • Uçakla 9757 km Otobüsle 1400 km
 • 10-20
 • 17-25 Ağustos 2024

Nihat Karadağ ile

EN EKONOMİK KÜBA 

FOTOĞRAF GEZİSİ

Yoğun istek üzerine 6. kez düzenliyoruz…

Gezi ücreti, kısa süreliğine kişi başı 1.300 Euro’dur. Ayrıca herkes kendi uçak biletini alacaktır.  

EKSTRA YOK… Peki ücrete neler dahil? Habana + Trinidad + Viniales + Cienfuegos şehir gezileri, tüm konaklamalar ve kahvaltılar, Che’nin mezarı ve Habana’daki evini ziyaret, nostaljik arabalarla 3 saat Havana şehir turu, sürat teknesi ile gezinti, puro tütünü tarlaları gezisi, şeker kamışı tarlaları ve plantasyon evi, Karayip Denizi, Özgürlük Treni, timsahların olduğu milli park, müzeler, pilajlar, Viniales’de at üstünde doğa turu, bisiklet turu ve daha neler neler… Unutamayacağınız bir Küba gezisi sizleri bekliyor.

LÜTFEN DİKKAT: Bu geziyi, 5-6 günlük ve ekstralar için +500 euro istenen diğer gezilerle karşılaştırmayın. Bizim gezimiz 9 günlük bir FOTOĞRAF TURU ve biz de tüm çevre gezileri, şehirler arası transferler, müze, plaj giriş ücretleri, tekne gezisi gibi tüm unsurlar fiyata dahil. Bu kapsamda düşünüldüğünde, EN EKONOMİK KÜBA FOTOĞRAF TURU‘nu 2016 yılından bu yana biz gerçekleştiriyoruz. Katılımcılarımızın yorumlarını mutlaka okuyun.

Küba’yı doğal yapısı bozulmadan yaşamak ve fotoğraflamak için bu fırsatı kaçırmayın… Üstelik gizli saklı para istekleri yok.

Gezimizin tamamı, unutamayacağınız anılarla dolu, keyifli ve dopdolu geçecek…
Üstelik Türkiye’den Küba’ya bugüne kadar yapılmış en ekonomik Küba fotoğraf turunu da biz düzenliyoruz.

Amerikan Fotoğraf Kulüplerinin 5.000 dolara düzenledikleri rotaları bizimle ücretsiz gezeceksiniz. Bu fiyata bu tarzda bir fotoğraf turu bulmanız imkansız. Üstelik gizli-saklı para istekleri yok. Örneğin sizi puroların yapıldığı Vinales kasabasına götürmek için ekstra para istemiyoruz. Küba’ya daha önce bir çok kez gitmiş olan, fotoğrafçı rehberlerimizle nokta atışları yaparak, en iyi fotoğrafların peşinden koşacağız.

Gezimiz esnasında Küba’nın büyük bir bölümünü katetmiş olacağız. Tam 1400 km yol katedeceğiz… Fotoğraf ağırlıklı bir tur olacağı için, hiç bir Küba turunda elde edemeyeceğiniz, fotoğraflar çekme fırsatı yakalayacaksınız.

Ayrıca, turistlerin olmadığı sokaklarda fotoğraf çekeceğimiz için, kapısından çıktığımızda gerçek Küba’yı bulacağımız, devlet onaylı butik pansiyonlarda (CASA) kalacağız. (Her odada wc-banyo-klima vardır.)
Biz fotoğrafçıyız. Onun için asıl fotoğraf çekeceğimiz semtlerde, Kübalı doktorların evlerinde (CASA) konaklamamız daha mantıklı. Yani şehir merkezinden uzaktaki otellerde kalacağımıza, kapıdan çıkar çıkmaz fotoğrafın önümüzde olacağı butik pansiyonlarda kalmak daha iyi. İkide bir taksi tutup, şehir merkezine gitmek için 20-30 CUC (Euro) para harcamanız gerekmeyecek. (1 günlük gidiş-dönüş neredeyse 50-60 CUC tutuyor.) Üstelik yorulduğunuzda, dinlenmek istediğinizde, çok kolay bir şekilde pansiyona dönüp dinlenebileceksiniz. Dinlenmenin ardından tekrar fotoğrafa çıkabilirsiniz. Bu arada hemen belirtelim, ev dediysek gözünüz korkmasın 🙂 CASA ismi verilen, devlet denetiminde olan, içerisinde klima-WC-banyo bulunan ve kesinlikle temizlik konusunda endişe duymayacağınız butik pansiyonlar bunlar.

Üstelik bu gezi esnasında PHOTO PLAY Fotoğrafçılık Kursu Kurucusu Nihat Karadağ‘da bizlerle olacak ve gezi esnasında fotoğrafla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacak. Ayrıca çekim yapılacak alanlarda kısa birifinglerle, makine ayarlarınızın ne olması gerektiği ve çekim tekniklerine dair ipuçları da verecek.

Özet:

9 günlük seyahat, 24 farklı lokasyon, 1400 km yol, 7 gece otel konaklaması, özel fotoğraf kurguları, iyi portreler ve manzara fotoğrafları için ipuçları, tarihi kentler, müzeler, evler, sokaklar, yöresel yemekler…

Bu Gezide Neler Var?

KÜBA

Gezimizin odağında; Küba halkının günlük yaşamı, tarihi sokaklar ve doğal güzellikler olacak.

 • Eski Havana’nın en ünlü sokağı Obispo’yu,
 • En meşhur meydanlarını,
 • Puro tütünü tarlalarını,
 • Eski sokaklardaki ev hayatını,
 • Dünyanın en büyük kaya resmi olan La Muraille’ı
 • Karayip denizini
 • Hareketli Küba akşamlarını,
 • Sokaklarda dans eden mutlu insanları fotoğraflayacağız.

Güzergah:

Havana > Malecon > Prado > Obispo > Havana Katedrali > Plaza de Armas > Plaza de San Francisco > Plaza Vieja > Eski Parlamento binası Capitolio > Vinales > Puro Tütünü Tarlaları > La Muraille > Cienfuegos > Prado Promenade > Central Park > Antik Tiyatro Binası > Trinidad > Şeker Kamışı Tarlaları > Köle Kulesi > Plantasyon Evi > Karayip Denizi > Che’nin Mezarı > Özgürlük Treni > Morro KalesiSan Jose Sanatçılar Pazarı

Harita:

 • Toplam Yol: 1400 km

Gezi Programı:

1. Gün: 17 Ağustos 2024 – Cumartesi

İstanbul Havalimanı’nda Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece buluşup, Küba’ya doğru yola çıkıyoruz. Uzun bir hava yolculuğundan sonra (12,5 saat) Cumartesi öğlen saatlerinde Havana’ya varıyoruz. Pansiyonumuza varıp, eşyalarımızı yerleştiriyoruz. 1-2 saatlik dinlenmenin ardından, hafif bir yürüyüş yapmak üzere kordonboyu Malecon’a gidiyoruz. Burada günbatımı fotoğrafları çektikten sonra, meşhur Prado caddesinde yürüyüş yapıyoruz. Akşam yemeğinden sonra da eski Havana’nın en ünlü sokağı Obispo’da barlar sokağında yürüyüş.

2. Gün: 18 Ağustos 2024 – Pazar

Sabah erken saatlerde tropikal meyveleri de içerisinde barındıran kahvaltımızı yapıp, ardından açık hava müzesi olan, eski Havana sokaklarında fotoğraf yürüyüşüne çıkacağız. Bol bol fotoğraf çekiyoruz. Tüm gün Havana sokaklarında olacağız. Eski sokaklardan sırayla en meşhur meydanlara yürüyüş: Havana Katedrali, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco ve Plaza Vieja’da lokal bira imalathanesinde canlı müzikli mola. Havana’nın en iyi kahvehanesinde meşhur Küba kahvelerini içebilirsiniz. Daha sonra meyve-sebze halinde alışveriş ve fotograflama, eski Parlamento binası Capitolio yanından, meşhur Obispo sokağına giriş. Ernest Hemingway’in yaptığı gibi: “Daiquiri’yi Floridita barda, mojitonuzu La Bodeguita’da alabilirsiniz. Obispo sokağında canlı Küba müziği barlarını dolaşıyoruz.

3. Gün: 19 Ağustos 2024 – Pazartesi

Klimalı ve lüks tur otobüsümüzle Havana’nın batısındaki doğa harikası ve dünyaca meşhur Küba puro tütünü tarlalarının olduğu bölge olan Vinales’e geçiyoruz. Buradaki en iyi puro tütünü plantasyonunu ziyaret edip, hem tütünün tüm yetiştirilme aşamalarını, hem de tütün kurutma evini ve puro yapımını fotoğraflıyoruz. Ardından gün batımında, tepeden Vinales vadisini seyredip fotoğraflıyoruz. Akşam yemeğini konaklayacağımız evlere 50 metre uzaklıktaki restoranda alıyoruz. Yemekten sonra isteyenlerle lokal dans ve eğlence mekanı olan Casa de la Musica’ya geçeceğiz. Kalmak isteyenler burada geç saatlere kadar eğlenceye devam edebilirler.

4. Gün: 20 Ağustos 2024 – Salı

Kahvaltı sonrası dünyanın en büyük kaya resmi olan La Muraille’ı görmeye gidiyoruz. Sonra yine muhteşem doğa manzaralı yollardayız. UNESCO dünya mirası listesinde olan Cienfuegos’a gidiyoruz. Cienfuegos’da, Prado Promenade, Central Park, Antik Tiyatro binası gezisi yapacağız. Sonra da oradan 1.5 saat uzaktaki yine UNESCO dünya mirası listesinde olan müze şehir Trinidad’a geçiyoruz. Akşam üstü eski taş sokaklarda kasaba halkını ve çevreyi fotoğraflama yürüyüşü yapacağız. Akşam yemeğinden sonra yine isteyenlerle, dans gecesine katılacağız. Burada 2 gece merkezde, 200 yıllık antika möbleli kolonial evlerde konaklama yapacağız.

5. Gün: 21 Ağustos 2024 – Çarşamba

Sabah evin avlu bahçesinde organik-tropik kahvaltı. Grup turu olarak otobüsle çevredeki şeker kamışı tarlalarını, köle kulesini ve plantasyon evini gezeceğiz. Burada köylülerden alışveriş imkanımız da olacak. Ardından da arzu edenlerle Karayip denizinde yüzmeye gideceğiz. İsteyenler kasaba sokaklarında fotoğrafa devam edip, müze ziyaretleri yapabilirler. İsteyenler at veya tren turu alabilirler. Akşam ise serbest zaman: Meydanda danslı, müzikli mekanlara gezinti. Buraya özgü Ballı Rom Kokteyli olan Canchanchara’yı tadabilirsiniz.

6. Gün: 22 Ağustos 2024 – Perşembe

Merkezdeki pansiyonumuzdan kahvaltı öncesi sabah gün doğmadan kasaba meydanını ve sokaklarını fotoğraflamak için ayrılıp, 2 saatlik bir fotoğraf yürüyüşü yapıyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra yine yola çıkış. Yolda Santa Clara’da Che’nin mezarını, müzesini ve Özgürlük Treni’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Havana’ya dönüş yolculuğu. (500 km). Gün batımına yetişebilirsek Morro Kalesi’nden Havana’yı yukarıdan fotoğraflama imkanımız da olacak. Akşam serbest zaman: Arzu edenler Bueno Vista 2. jenerasyon gurubunu dinlemeye gidebilirler.

7. Gün: 23 Ağustos 2024 – Cuma

San Jose Sanatçılar pazarında hediyelik eşya alışverişi yapacağız. Devrim Müzesi’ni, galerileri gezeceğiz. İsteyenler Havana Club’tan Puro ve Rom’da alabilecek. Ayrıca üstü açık antika Amerikan arabalarıyla 3 saatlik şehir turu yapacağız. Son kez Cuba müziği ve mutfagının keyfini çıkaracağız.

8. Gün: 24 Ağustos 2024 – Cumartesi

Kahvaltı sonrası, havaalanına transfer. Uçağımıza binip, İstanbul’a dönüş yoluna geçiyoruz. Yolculuk 16,5 saat sürecek.

9. Gün: 25 Ağustos 2024 – Pazar

İstanbul’a varış ve bir sonraki gezide görüşmek üzere katılımcılarla vedalaşma…

Kimler Katılabilir?:

Bu geziye fotoğrafa gönül vermiş herkes katılabilir. Fotoğraf makineniz olmasa da cep telefonu ile de fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyenler de gezilerimize katılabilir, ancak fotoğraf odaklı bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz. 

Başka Şehirlerden Geziye Katılmak:

Bu gezi, Havaalanı buluşmalı bir gezi olduğu için, diğer şehirlerden ya da ülkelerden de, belirtilen havaalanına kendi ulaşımızını sağlayarak geziye katılabilirsiniz.

Önerilen Ekipman:

 • Manzara, mimari ve sokak fotoğrafları için: Geniş açı objektif ve polarize filtre
 • Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler

Önerilen Giysiler:

Küba iklimi, tropikal bölge olduğu için ortalama 36 derece ve yüksek nemlidir. Tişört ve şort idealdir. Ayrıca güneş gözlüğü ve kremi, şapka kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca araç içerisinde klima sürekli çalışacağı için uzun kollu bir giysi de getirmenizi tavsiye ederiz.

Fotoğraf Eğitmeni:

Nihat Karadağ
Fotoğraf gezimiz esnasında, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Kurucusu ve Türkiye’nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat Karadağ bizlere eşlik edecektir. Kendisinin fotoğrafik özgeçmişi aşağıdadır.

 • Photo Travel ve PhotoPlay kurucusu.
 • 1983 Ankara doğumlu profesyonel fotoğrafçı.
 • Fotoğraftaki ilk başarısı lise yıllarında aldığı ödül oldu.
 • Üniversite eğitimini tamamladığı Bolu’da ise çeşitli yerel gazetelerde çalıştı. Bolu Gündem Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak çalıştı.
 • 2005 yılında İstanbul’a gelerek ulusal gazetelerde foto muhabiri ve fotoğraf editörü olarak çalışma hayatına devam etti.
 • Çektiği fotoğraflar Evrensel, Birgün, Radikal ve Cumhuriyet başta olmak üzere birçok gazete, dergi ve kitapta yayınlandı.
 • 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans’a başladı.
 • 2009-2013 yılları arasında ise bir reklam ajansına bağlı olarak Başbakanlık için fotoğraflar çekti.
 • Türkiye’nin en çok okunan fotoğraf dergisi Photoline’da, 2009-2012 yılları arasında yazar olarak, 2013-2016 yılları arasında ise Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı.
 • 2008 yılından bu yana fotoğraf eğitmenliği yapan Karadağ, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’nda çeşitli fotoğraf eğitimleri vermeye devam ediyor.
 • Karadağ’ın 7 ödülü ve 20’den fazla fotoğraf sergisi bulunuyor.
 • Uluslararası Basın Kartı sahibi.
 • Çeşitli ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı ve almaya devam ediyor.

Ücret:

 • Gezi ücreti, kısa süreliğine kişi başı 1.300 Euro‘dur. Ayrıca herkes kendi uçak biletini alacaktır.
 • Tüm seyahat boyunca tek kişilik oda farkı 350 Euro‘dur.
 • Web sitemizdeki fiyat, yukarıda belirtilen euro tutarının, euro kuru üzerinden TL’ye çevrilmiş halidir.
 • Ödemeyi elden Euro olarak yapabilirsiniz ya da dilerseniz Euro hesabımıza EFT ile ödeyebilirsiniz.
 • TL bazında ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız için ise güncel banka kuru üzerinden bizim bankamızın hesapladığı tutarı, EFT ile ödeyebilirler.

Ücrete Dahil Olanlar

 • Butik pansiyonlarda 2 kişilik odalarda 7 gece konaklama
 • Pansiyonlarda alacağımız tüm kahvaltılar
 • Habana + Trinidad + Viniales + Cienfuegos şehir gezileri
 • Lüks klimalı araçlarla transfer
 • Habana Havaalanı-pansiyon arası gidiş-dönüş transferleri
 • Ücretli müzeler, evler, ören yerleri, plajlar
 • 3 saat üstü açık nostaljik arabalarla Habana turu
 • Che'nin mezarı ve Habana'daki evini ziyaret
 • Sürat teknesi ile gezinti
 • Şeker kamışı tarlaları ve plantasyon evi ziyareti
 • Karayip Denizi'nde plaj giriş ücreti
 • Özgürlük Treni Müze giriş ücreti
 • Timsahların olduğu milli park girişi
 • Devrim müzesi giriş ücreti
 • Viniales'de at üstünde doğa turu yada bisiklet turu
 • Fotoğraf eğitmenliği ve danışmanlık hizmetleri
 • Rehberlik hizmetleri
 • Otopark ücretleri
 • Zorunlu TURSAB Sigortası (Seyahat Sağlığı Sigortası değildir.)

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (Şu an kişi başı gidiş-dönüş 880 Euro civarında)
 • Kişisel harcamalar
 • Yoldaki harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri, (Öğün başına ortalama 3 ile 10 euro)
 • Alkollü, alkolsüz içecekler
 • Şahsi geziler
 • Gece gidilecek kulüpler, konserler, gösteriler
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Bahşişler (Şoföre, yerel rehberlere, kaldığımız butik pansiyon çalışanlarına ve grupça gidilen yerlerdeki müzisyenlerle garsonlara verilmek üzere kişi başı 50 Euro bahşiş toplanacaktır. Katılım zorunludur.)
 • Küba Vizesi (50 dolar. Pasaport ve uçak biletiniz, vize almanız için yeterli. Başka belge istenmiyor. Vize almanız konusunda yardımcı oluyoruz.)
 • Yemeklerde alacağınız içecekler
 • Tur Programında belirtilmeyen Ekstra Çevre Gezileri
 • Gidilecek kültür gösterileri

Ödeme:

Kayıt işlemi esnasında Kredi Kartı ile ya da banka hesabımıza EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.

 • Kredi kartı ile kayıt anında rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir.
 • EFT ile ödemelerde ise, kayıt anından itibaren 1 (bir) iş günü içerisinde rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir. 1 (bir) iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan rezervasyon talepleri sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.
 • PHOTO TRAVEL kredi kartı bilgilerini hiçbir koşulda 3. kişilerle paylaşmayacağını kabul ve taahüt eder.

Para Puan:

 • Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız.
 • Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları’nı dikkatlice okuyunuz.

Konaklama:

CASA Butik Pansiyonlarda konaklama olacaktır.

Gidiş Dönüş Uçak Bilgisi:

GİDİŞ: THY – İstanbul Havaalanı’ndan 17 Ağustos 2024 Cumartesi 02:05’da kalkış, 07:35’de Küba Havana’ya iniş.

DÖNÜŞ: THY – Havana Havaalanı’ndan 24 Ağustos 2024 Cumartesi 09:00’da kalkış, 25 Ağustos 2024 Pazar 08:35’da İstanbul Havaalanı’na iniş.

Şu an THY ile gidiş dönüş 880 Euro civarında. Ekonomik biletlerde kısıtlı koltuk sayısı nedeniyle bilet fiyatlarında zamanla değişmeler olabilir. Ekonomik biletlerde hava yolu firmaları iade yapmıyor.
THY, İstanbul’dan direkt uçuş yapıyor. Yaklaşık 13 saat sürüyor. Dönüş ise Venezuella’da yakıt ikmali yaptığı için 17 saat sürüyor. Küba’daki Havaalanı transferlerini biz yapacağız.

TURSAB:

Bu gezi, Photo Travel Seyahat Acentesi Tic. Ltd. Şti’ye ait, TURSAB A grubu Seyahat Acentesi Fotoğraf Gezileri Turizm tarafından düzenlenmektedir.

 • TURSAB Unvan: Fotoğraf Gezileri Turizm (A Grubu Seyahat Acentası)
 • TURSAB Belge No: 15100

İletişim:

Diğer Bilgiler:

Genel Bilgiler

 • Rezervasyon esnasında seçtiğiniz koltukta seyahat edersiniz. Eğer istediğiniz koltuk satışta değilse, sizden önce başka bir kişi almış demektir. Koltuk numaralarını biz değiştiremeyiz. Web sitesinde yayınlanan koltuk numaralandırması ile geziye gelen araçtaki koltuk numaralandırması farklı olabilir. Bu durumda web sitemizde koltuk numaralandırması geçerlidir.
 • Geziye hangi şehirden katılırsanız katılın, turun tüm ücretini ödersiniz. Çünkü araçta koltuk, ilk kalkış noktasından itibaren sizin için boş gelecektir. Lütfen şehirlerarası yolcu taşıyan firmalarla bizim verdiğimiz hizmeti karıştırmayın.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Photo Travel’ın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
 • Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Photo Travel sorumlu değildir.
 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
 • Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
 • Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Photo Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
 • Tur esnasında alacağımız tüm yemekler, aksi belirtilmedikçe ekstradır ve serbesttir. İsteyen istediği yerde yemeğini yiyebilir. Yemeklerin fiyata dahil olduğu yerlerde ve/veya tur programı nedeniyle topluca yemek yememiz gereken restoranlarda, grubumuza ayrılan masalar kullanılır.
 • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Photo Travel’ın sorumluluğu yoktur.
 • Gezilerimiz fotoğraf turu olduğu, zorlu hava şartlarında gerçekleşebildiği ve yürüyüş içerdiği için çocuklara uygun değildir. Ancak çocukların turlarımıza katılıp katılmaması tamamen ebeveynlerinin tercihidir. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Katılımcı Sayısına Göre Araç Bilgisi

 • Otobüsler: (36-54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
 • Midibusler: (20- 35 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
 • Minibusler: ( 19’un Altındaki Kişi Sayılarında Kullanılır) Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İptal - İade - Değişiklik Şartları

1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2a- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin:

 • Günübirlik yurt içi gezilerde 5 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Konaklamalı yurt içi gezilerde 15 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Yurt dışı gezilerde ise, bir geziyi satın altığınız tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Yukarıdaki durumlarda rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir.
 • Yukarıda belirtilen sürelerden daha az süre kalması durumunda iptal ettirenler de ise, tur dolduktan sonra yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire ücretleri iade edilmez. Bunun nedeni ise, yurt içi günübirlik gezilerde haftalar öncesinden, yurt içi ve yurt dışı konaklamalı gezilerde ise aylar öncesinden otel ve araç ödemelerinin yapılmış olmasıdır. Siz geziye gelmediğinizde oteldeki odanız/yatağınız ve araç koltuğunuz boş kalır. Yerinize başkası kayıt olduğunda ise, sizin odanıza ve araçtaki koltuğunuza o kişi geçeceği için, o kişiden aldığımız ücretle sizin ödemenizin tamamı iade edilir.
 • Dileyen misafirlerimiz, kendilerinin katılamayacağı turlara, acenteye turun hareketinden en az 2 (iki) iş günü öncesinde bildirmek şartı ile kendilerine yerine bir arkadaşlarını ya da akrabalarını tura gönderebilirler.

2b- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler. Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir.

2c- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL – İADE – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER sözleşme şartlarındaki ( a ) maddesi geçerlidir.

2d- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.

3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir.

5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

Gezinin İptal Edilmesi

PHOTO TRAVEL TARAFINDAN TURUN İPTAL EDİLMESİ

Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı 24 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Photo Travel’da saklıdır.

Turun iptali durumunda, Photo Travel, katılımcılara turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Bu durumda, rezervasyon yaptıran kişilerin ücreti geri ödenir.

Şirketimizden Kaynaklı TUR İADELERİ 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE YAPILMAKTADIR. EFT ile yapılan ödemelerde, mesai saatleri içerisinde yapılan geri ödemeler hesabınıza anında geçer. Mesai dışı yapılan geri ödemeler, ilk iş gününün ilk saatlerinde hesabınıza geçer. Kredi kartı ile seyahati satın almış kişilerin geri ödemeleri ise, bizim tarafımızdan yine en fazla 3 iş günü içerisinde iade edilir, ancak kendi bankanızın sizin kartınıza yansıtması da 3 iş gününü alabilmektedir. Biz iadenizi yaptığımızda bilgilendirilirsiniz. Ardından 3 iş gününün sonuna kadar, kendi bankanızın iadenizi yapmasını beklemelisiniz.

TURSAB Seyahat Sigortası

Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

1 Kişi50.950 ₺42.750 ₺
* Lütfen tarih seçimi yapınız.
Favorilerime Ekle

Bir turu favorilere eklemek için, hesabınızın olması gerekir.

2548
Rated 0,0 out of 5
5 yıldız üzerinden 0,0 (0 incelemeye göre)
Harika0%
Çok İyi0%
Ortalama0%
Kötü0%
Çok Kötü0%

Henüz hiç yorum yok. İlk yazan siz olun.