WhatsApp Abonemiz Olun
Fotoğraf Gezilerimizi Kaçırmayın !

EN EKONOMİK NEPAL FOTOĞRAF GEZİSİ

0
 • 12 gün 11 gece
 • 1100 km Yol
 • 15-20
 • 07 - 19 Aralık 2024

Nihat Karadağ ile

NEPAL FOTOĞRAF GEZİSİ

Renk cümbüşü Nepal’e çok farklı bir gezi düzenliyoruz…

Başka turlara benzemeyen, en kapsamlı ve en ekonomik Nepal fotoğraf gezisini düzenliyoruz… Gezimizin tamamı, unutamayacağınız anılarla dolu, keyifli ve dopdolu geçecek…

ÖDEME KOLAYLIĞI: Gezi ücreti kişi başı 1.400 Dolar’dır. Dileyen katılımcılarımız 0850 840 88 77 numaralı telefon yada WhatsApp Destek Hattı’mızdan bize ulaşarak, ön ödeme ücreti olarak 400 Dolar ödedikten sonra, geri kalan 1.000 Dolar’ı Kasım ayının ilk haftası ister EFT ile, isterlerse de kredi kartına tek çekim ya da 12 taksit imkanıyla  ödeyebilirler. 

Bu gezinin Nepal’e yapılan en kapsamlı ve en ekonomik gezi olduğunda ise ısrarcıyız. 12 günlük aynı şartlara sahip, daha ekonomiğini bulmanız imkansız. Bu gezide ekstra gezi ücretleri yok. Üstelik Citwan ve Dağ Köyü’ndeki tüm yemekler, jeep-kano ve fil safariler de fiyata dahil. Daha ne olsun 🙂

Üstelik bu gezi esnasında PHOTO TRAVEL Kurucusu Nihat Karadağ’da bizlerle olacak ve gezi esnasında fotoğrafla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacak. Ayrıca çekim yapılacak alanlarda kısa birifinglerle, makine ayarlarınızın ne olması gerektiği ve çekim tekniklerine dair de ip uçları verecek.

Özet:

12 günlük seyahat, 24 farklı lokasyon, 1100 km yol, 11 gece otel konaklaması, özel fotoğraf kurguları, iyi portreler ve manzara fotoğrafları için ipuçları, tarihi kentler, tapınaklar, evler, sokaklar, yöresel yemekler…

Bu Gezide Neler Var?

Gezimizin odağında; Nepal halkının günlük yaşamı, Budist rahipler, tapınaklar ve doğal güzellikler olacak.

 • Nepal’in kuzeyindeki taç gibi uzanmış büyüleyici karlı doruklarını,
 • Hinduların ve Budistlerin kutsal tapınaklarını,
 • Dağ köyündeki yaşamı
 • Araç gitmeyen Moğol Köyü’nü
 • Citwan Ulusal Parkını,
 • Buda’nın doğduğu yeri,
 • Eşsiz tapınaklarla dolu Lumbini’yi,
 • Tharu kültürünü,
 • Brahmin köyü ve kültürü fotoğraflayacağız.
 • Ayrıca Citwan’da gerçekleştireceğimiz fil ve kano safari ile Dünya’da sadece burada bulunan tek boynuzlu gergedanı ve Bengal kaplanını fotoğraflama şansı yakalayacağız.

Güzergah:

Katmandu > Chitwan > Lumbini > Pokhara > Sarangkot > Pokhara > Dağ Köyü > Moğol Köyü > Katmandu > Boudhanath > Pashupathinath Tapınağı > Osho Tapoban > Katmandu

Harita:

 • Toplam Yol: 1100 km

Gezi Programı:

1. Gün: 07 Aralık 2024 – Cumartesi / İSTANBUL > KATMANDU

Havaalanında buluşup, birlikte yurt dışı çıkış işlemlerimizi yaparak, yolculuğumuza başlıyoruz.
Uzun bir hava yolculuğunun ardından Nepal’in tek uluslararası havalimanı Tribhuvan Havalimanına vardığımızda, bizleri Türkçe bilen Nepalli Raj karşılayacak. Otele yerleştikten sonra, tapınaklarla dolu Thamel sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Akşam yemeğinden sonra serbest zamanımız olacak. İsteyenler şehir merkezinde yürüyüşe devam edebilir. İsteyenler de odalarına geçip dinlenebilirler.

2. Gün: 08 Aralık 2024 – Pazar / CHITWAN

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından 5 saatlik bir araç yolculuğu ile Chitwan’a varıyoruz. Öğle yemeğinin (Ücrete dahil) ardından, UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan Chitwan Ulusal Parkı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Ulusal park, bünyesinde barındırdığı tek boynuzlu gergedan ve Bengal Kaplanı’nı ile meşhur. Akşam yemeğinden (ücrete dahil) sonra, odalarımıza dinlenmeye geçiyoruz.

3. Gün: 09 Aralık 2024 – Pazartesi / CHITWAN

Erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından, gün doğumu esnasında Timsah dolu Rapti Nehrini kano ile gezip, Fil Safarisi yapmak üzere Chitwan Ulusal Parkı’na gidiyoruz. Bu kez yemyeşil vadiler içinde yaban hayvanlarını görme şansı bulacağız. Yavru filleri fotoğraflayıp, daha önce görmediğiniz türde kuşları gözlemleme imkanı bulacağız. Şansımız varsa, tek boynuzlu gergedan ve Bengal Kaplanı’nı da fotoğraflayabiliriz. Öğlen ve akşam yemeklerini otelimizde alacağız (Ücrete Dahil). Akşam yemeğinden sonra Chitwan’ın yöresel Tharu kültür gösterisini izleyeceğiz.

4. Gün: 10 Aralık 2024 – Salı / LUMBINI

3 saatlik bir yolculuktan sonra Lumbini’ye vararak otelimize giriş yapıyoruz. Burası Buda’nın doğduğu yer. Burada yerel rehberimiz Raj bizlere Buda ve Budizm ile ilgili detaylı bir brifing verecek. Ayrıca dünyanın çeşitli Budist ülkelerinin inşa ettirdiği tapınakları da görüp fotoğraflama fırsatı yakalayacağız. Budizm’i yakından inceleme imkanına sahip olacağız.
Serbest zamanlarda ise rahipler ve keşişlerle konuşmak, meditasyon yapmak ya da bunları yapanları fotoğraflamak mümkün olacak.

5. Gün: 11 Aralık 2024 – Çarşamba / POKHARA

Nepal’in ikinci büyük şehri Pokhara’ya gidiyoruz. Yemyeşil dağların göbeğinde inşa edilmiş dar sokaklardan ilerliyoruz. Hindistan’a doğru akan nehrin kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri göreceğiz. Annapurna Dağları’nın önünden geçip Fewa Gölü kıyısında konaklayacağız. Otele yerleştikten sonra, serbest zamanımız olacak.

6. Gün: 12 Aralık 2024 – Perşembe / POKHARA

Turistlerin uğrak yerlerinden Sarangkot’a gidiyoruz. Buradan karlı dağların zirvelerini, vadileri, nehirleri ve gün doğumunu fotoğraflayacağız. Ayrıca Annapurna, Fishtail, Himçuli Himalayalarını da fotoğraflayacağız. Rehberimiz bölge hakkında detaylı bilgileri bize sunacak. Dünya Barış Stupası, Devi’s Fall , Gupteşor mağarası , Vimsen kayası ve 300 metre uzunluğundaki tel köprüyü göreceğiz.

7. Gün: 13 Aralık 2024 – Cuma / DAĞ KÖYÜ

Tibetli göçmen kampına gidiyoruz. Burada manastır hayatını yakından gözlemlemeye çalışacağız. Sonrasında Basbot’tan başlayan, yemyeşil ormandan geçen taş basamaklı yoldan ilerleyip pirinç tarlalarını ve çalışan köylüleri fotoğraflayacağız.
Bizler için hazırlanan özel jeeplerle (ücrete dahil) Dhital, Annapurna, Fishtail, Himçuli dağlarının önünden geçip akşam konaklayacağımız Dağ Köyü’ne ulaşıyoruz. Dağ Köyü’ne ulaştığımızda serbest zamanımız olacak.

8. Gün: 14 Aralık 2024 – Cumartesi / DAĞ KÖYÜ

Kahvaltıdan sonra Moğol köyüne ve diğer dağ köylerine gidiyoruz. Burada Nepal’lilerin gerçek günlük yaşantısını görme imkanı yakalayacağız.

9. Gün: 15 Aralık 2024 – Pazar / KATMANDU

Sabah kahvaltımızın ardından Başkent Kathmandu’ya geçiyoruz. Yol üzerindeki köylerde ve güzel manzaralarda kısa molalar vererek ilerliyoruz. İsteyenler yolu kısaltıp, uçakla da Kathmandu’ya geçebilecekler. Yoldan kazandıkları süreyi çoğunlukla hippilerin bulunduğu Thamel’e de fotoğraf çekerek geçirebilirler.
(Uçus süresi yaklaşık 30 dakika ve ücreti 110 dolardır.) Otele giriş yaptıktan sonra, akşam serbest zaman.

10. Gün: 16 Aralık 2024 – Pazartesi / KATMANDU

Budistlerin kutsal yeri Boudhanath’a gidiyoruz. Burada UNESCO dünya mirası listesinde yer alan ve dünyanın en büyüğü kabul edilen Boudhanath Stupa’sı bulunmakta. Yerel rehberimiz bu yapı ve bölge hakkında detaylı bilgileri bizimle paylaşacak. Buradan Hinduların en kutsal yeri olan Pashupathinath Tapınağı’na gidiyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan tapınak, Bagmati Nehri kenarında bulunur ve Hindular ölen yakınlarını burada yakıp küllerini nehre savururlar.
Pashupathinath’tan döndükten sonra serbest zaman. Burada isteyenler Rüyalar bahçesi, Asan, İndra Chowk ve Thamel sokaklarını gezip fotoğraflayabilirler.

11. Gün: 17 Aralık 2024 – Salı / KATMANDU

Kahvaltı sonrası serbest zaman. İsteyenler renkli pazardan alışveriş yapabilir, isteyenler de otelde dinlenmeye devam edebilirler. Öğlen, Nepal’in Ruhani merkezi olan Osho Tapoban’a gidiyoruz. Burası yemyeşil orman içerisinde kurulmuş uluslararası yoga kampıdır. Yoga kampı sonrası serbest zaman.

12. Gün: 18 Aralık 2024 – Çarşamba / KATMANDU

Sabah erken saatlerde yerel halk pazarı ziyareti ardından Rüyalar bahçesi gezisi ve serbest zaman.

 

13. Gün: 19 Aralık 2024 – Perşembe / KATMANDU

Uçak kalkış saatine kadar serbest zaman.

Kimler Katılabilir?:

Bu geziye fotoğrafa gönül vermiş herkes katılabilir. Fotoğraf makineniz olmasa da cep telefonu ile de fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyenler de gezilerimize katılabilir, ancak fotoğraf odaklı bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz. 

Başka Şehirlerden Geziye Katılmak:

Bu gezi, Havaalanı buluşmalı bir gezi olduğu için, diğer şehirlerden ya da ülkelerden de, belirtilen havaalanına kendi ulaşımızını sağlayarak geziye katılabilirsiniz.

Önerilen Ekipman:

 • Manzara, mimari ve sokak fotoğrafları için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre
 • Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler veya tele objektifler
 • Uzun pozlamalar için: Hafif tripod, ND filtre

Önerilen Giysiler:

Nepal iklimi, yüksekliğe bağlı olarak değişiklikler gösterir. Yükseklere çıkıldıkça iklim daha sertleşmektedir. O nedenle rahat giyinip çıkartabileceğiniz bir polar sweat işinize yarayacaktır. Ayrıca sabahları termal içlik ve mont, soğuktan etkilenmemenizi sağlar. Gündüzleri ise tişört veya sweat-tişört ile dolabilirsiniz.

Fotoğraf Eğitmeni:

Nihat Karadağ
Fotoğraf gezimiz esnasında, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Kurucusu ve Türkiye’nin en sevilen fotoğraf eğitmeni Nihat Karadağ bizlere eşlik edecektir. Kendisinin fotoğrafik özgeçmişi aşağıdadır.

 • Photo Travel ve PhotoPlay kurucusu.
 • 1983 Ankara doğumlu profesyonel fotoğrafçı.
 • Fotoğraftaki ilk başarısı lise yıllarında aldığı ödül oldu.
 • Üniversite eğitimini tamamladığı Bolu’da ise çeşitli yerel gazetelerde çalıştı. Bolu Gündem Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak çalıştı.
 • 2005 yılında İstanbul’a gelerek ulusal gazetelerde foto muhabiri ve fotoğraf editörü olarak çalışma hayatına devam etti.
 • Çektiği fotoğraflar Evrensel, Birgün, Radikal ve Cumhuriyet başta olmak üzere birçok gazete, dergi ve kitapta yayınlandı.
 • 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans’a başladı.
 • 2009-2013 yılları arasında ise bir reklam ajansına bağlı olarak Başbakanlık için fotoğraflar çekti.
 • Türkiye’nin en çok okunan fotoğraf dergisi Photoline’da, 2009-2012 yılları arasında yazar olarak, 2013-2016 yılları arasında ise Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı.
 • 2008 yılından bu yana fotoğraf eğitmenliği yapan Karadağ, PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu’nda çeşitli fotoğraf eğitimleri vermeye devam ediyor.
 • Karadağ’ın 7 ödülü ve 20’den fazla fotoğraf sergisi bulunuyor.
 • Uluslararası Basın Kartı sahibi.
 • Çeşitli ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı ve almaya devam ediyor.

Ücret:

 • Kişi başı katılım ücreti 1400 Dolar‘dır. 
 • Tek kişilik odada konaklama farkı 450 Dolar’dır.
 • Web sitemizdeki fiyat, yukarıda belirtilen dolar tutarının, dolar kuru üzerinden TL’ye çevrilmiş halidir.
 • Ödemeyi elden Dolar olarak yapabilirsiniz ya da dilerseniz Dolar hesabımıza EFT ile ödeyebilirsiniz.
 • TL bazında ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız için ise güncel banka kuru üzerinden bizim bankamızın hesapladığı tutarı, EFT ile ödeyebilirler.

ÖDEME KOLAYLIĞI: Gezi ücreti kişi başı 1.400 Dolar’dır. Dileyen katılımcılarımız 0850 840 88 77 numaralı telefon yada WhatsApp Destek Hattı’mızdan bize ulaşarak, ön ödeme ücreti olarak 400 Dolar ödedikten sonra, geri kalan 1.000 Dolar’ı Kasım ayının ilk haftası ister EFT ile, isterlerse de kredi kartına tek çekim ya da 12 taksit imkanıyla  ödeyebilirler. 

Ücrete Dahil Olanlar

 • 3 yıldızlı otelde 11 gece konaklama
 • Otellerde alacağımız tüm kahvaltılar
 • Lüks klimalı araçlarla transfer
 • Eko Köy'deki tüm yemekler (sabah, öğle, akşam)
 • Chitwan’da yapılan her türlü faaliyet; örneğin fil safari, kano safari, ulusal park ziyareti, ayrıca sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemekleri ücrete dahildir
 • Sertifikalı Türkçe konuşan yerel rehber
 • Sertifikalı İngilizce konuşan yerel rehber (Yardımcı Rehber)
 • Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Otopark Ücretleri
 • Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (Şu an kişi başı gidiş-dönüş 950 dolar civarında)
 • Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar
 • Yoldaki harcamalar
 • Alkollü, alkolsüz içecekler
 • Vize ücreti 25 $ (Nepal'e vardığımızda havaalanında ödeniyor.)
 • Yemeklerde alacağınız içecekler
 • Tur Programında belirtilmeyen Ekstra Çevre Gezileri
 • Kathmandu, Nagarkot, Pokhara ve Lumbini bölgesinde öğlen ve akşam yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Gidilecek kültür gösterileri

Ödeme:

ÖDEME KOLAYLIĞI: Dileyen katılımcılarımız 0850 840 88 77 numaralı telefon yada WhatsApp Destek Hattı’mızdan bize ulaşarak, ön ödeme ücreti olarak 400 Dolar ödedikten sonra, geri kalan 1.000 Dolar’ı Kasım ayının ilk haftası ister EFT ile, isterlerse de kredi kartına tek çekim ya da 12 taksit imkanıyla  ödeyebilirler. 

Kayıt işlemi esnasında Kredi Kartı ile ya da banka hesabımıza EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır. 

 • Kredi kartı ile kayıt anında rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir.
 • EFT ile ödemelerde ise, kayıt anından itibaren 1 (bir) iş günü içerisinde rezervasyon bedelinin tamamının ödenmesi gerekir. 1 (bir) iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan rezervasyon talepleri sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.
 • PHOTO TRAVEL kredi kartı bilgilerini hiçbir koşulda 3. kişilerle paylaşmayacağını kabul ve taahüt eder.

Para Puan:

 • Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız.
 • Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları’nı dikkatlice okuyunuz.

Konaklama:

Nepal gezimizde 11 gece otel konaklaması bulunmaktadır. 

Gidiş-Dönüş Uçak Bilgisi:

Şu an uçak gidiş-dönüş bileti 965 Dolar civarındadır. Ancak ekonomik biletlerde kısıtlı koltuk sayısı nedeniyle bilet fiyatlarında zamanla değişmeler olabilir. Ekonomik biletlerde hava yolu firmaları iade yapmıyor.

THY, İstanbul’dan direkt uçuş yapıyor. Yaklaşık 7,5 saat sürüyor. Öncelikli tercihimiz bu olacaktır ve uçuş bilgileri aşağıdadır. Farklı uçağa bilet almak isteyenler, lütfen bileti almadan önce bizimle iletişime geçip, bizden onay alsınlar.

 

GİDİŞ:

07 Aralık 2024 – Cumartesi 

THY – ISTANBUL > KATMANDU 01:20 uçağı 

 

DÖNÜŞ:

19 Aralık 2024 – Perşembe

THY – KATMANDU > ISTANBUL 12:35 uçağı

 

 

TURSAB:

Bu gezi, Photo Travel Seyahat Acentesi Tic. Ltd. Şti’ye ait, TURSAB A grubu Seyahat Acentesi Fotoğraf Gezileri Turizm tarafından düzenlenmektedir.

 • TURSAB Unvan: Fotoğraf Gezileri Turizm (A Grubu Seyahat Acentası)
 • TURSAB Belge No: 15100

İletişim:

Diğer Bilgiler:

Genel Bilgiler

 • Rezervasyon esnasında seçtiğiniz koltukta seyahat edersiniz. Eğer istediğiniz koltuk satışta değilse, sizden önce başka bir kişi almış demektir. Koltuk numaralarını biz değiştiremeyiz. Web sitesinde yayınlanan koltuk numaralandırması ile geziye gelen araçtaki koltuk numaralandırması farklı olabilir. Bu durumda web sitemizde koltuk numaralandırması geçerlidir.
 • Geziye hangi şehirden katılırsanız katılın, turun tüm ücretini ödersiniz. Çünkü araçta koltuk, ilk kalkış noktasından itibaren sizin için boş gelecektir. Lütfen şehirlerarası yolcu taşıyan firmalarla bizim verdiğimiz hizmeti karıştırmayın.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Photo Travel’ın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
 • Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Photo Travel sorumlu değildir.
 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
 • Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
 • Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Photo Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
 • Tur esnasında alacağımız tüm yemekler, aksi belirtilmedikçe ekstradır ve serbesttir. İsteyen istediği yerde yemeğini yiyebilir. Yemeklerin fiyata dahil olduğu yerlerde ve/veya tur programı nedeniyle topluca yemek yememiz gereken restoranlarda, grubumuza ayrılan masalar kullanılır.
 • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Photo Travel’ın sorumluluğu yoktur.
 • Gezilerimiz fotoğraf turu olduğu, zorlu hava şartlarında gerçekleşebildiği ve yürüyüş içerdiği için çocuklara uygun değildir. Ancak çocukların turlarımıza katılıp katılmaması tamamen ebeveynlerinin tercihidir. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Katılımcı Sayısına Göre Araç Bilgisi

 • Otobüsler: (36-54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
 • Midibusler: (20- 35 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
 • Minibusler: ( 19’un Altındaki Kişi Sayılarında Kullanılır) Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İptal - İade - Değişiklik Şartları

1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2a- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin:

 • Günübirlik yurt içi gezilerde 5 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Konaklamalı yurt içi gezilerde 15 iş günü öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.
 • Yurt dışı gezilerde ise, bir geziyi satın altığınız tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ücretsiz iptal hakkı vardır. 15 günü geçtikten sonra rezervasyonunuz kesinleşmiş sayılır. Yurt dışı gezilerde, otel ve araç şirketiyle aylar öncesinden anlaşma yapılıp, ödeme yapıldığı için, iptal ettirmek mümkün değildir. Ancak yerinize başka bir kişi kayıt yaptırırsa, ödediğiniz ücret hiç bir kesinti yapılmadan iade edilir, aksi takdire iade edilmez. Çünkü siz gelemediğinizde oteldeki odanız ve araçtaki koltuğunuz boş kalacak, dip fiyata düzenlediğimiz bu gezide otel ve araç ücretini karşı tarafa aylar öncesinden ödenmiş olacaktır. Bu nedenle geziye lütfen kesinlikle katılacaklar kayıt yaptırsınlar.
 • Yukarıdaki durumlarda rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir.
 • Yukarıda belirtilen sürelerden daha az süre kalması durumunda iptal ettirenler de ise, tur dolduktan sonra yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire ücretleri iade edilmez. Bunun nedeni ise, yurt içi günübirlik gezilerde haftalar öncesinden, yurt içi ve yurt dışı konaklamalı gezilerde ise aylar öncesinden otel ve araç ödemelerinin yapılmış olmasıdır. Siz geziye gelmediğinizde oteldeki odanız/yatağınız ve araç koltuğunuz boş kalır. Yerinize başkası kayıt olduğunda ise, sizin odanıza ve araçtaki koltuğunuza o kişi geçeceği için, o kişiden aldığımız ücretle sizin ödemenizin tamamı iade edilir.
 • Dileyen misafirlerimiz, kendilerinin katılamayacağı turlara, acenteye turun hareketinden en az 2 (iki) iş günü öncesinde bildirmek şartı ile kendilerine yerine bir arkadaşlarını ya da akrabalarını tura gönderebilirler.

2b- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler. Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir.

2c- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL – İADE – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER sözleşme şartlarındaki ( a ) maddesi geçerlidir.

2d- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.

3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir.

5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

Gezinin İptal Edilmesi

PHOTO TRAVEL TARAFINDAN TURUN İPTAL EDİLMESİ

Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı 24 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Photo Travel’da saklıdır.

Turun iptali durumunda, Photo Travel, katılımcılara turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Bu durumda, rezervasyon yaptıran kişilerin ücreti geri ödenir.

Şirketimizden Kaynaklı TUR İADELERİ 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE YAPILMAKTADIR. EFT ile yapılan ödemelerde, mesai saatleri içerisinde yapılan geri ödemeler hesabınıza anında geçer. Mesai dışı yapılan geri ödemeler, ilk iş gününün ilk saatlerinde hesabınıza geçer. Kredi kartı ile seyahati satın almış kişilerin geri ödemeleri ise, bizim tarafımızdan yine en fazla 3 iş günü içerisinde iade edilir, ancak kendi bankanızın sizin kartınıza yansıtması da 3 iş gününü alabilmektedir. Biz iadenizi yaptığımızda bilgilendirilirsiniz. Ardından 3 iş gününün sonuna kadar, kendi bankanızın iadenizi yapmasını beklemelisiniz.

TURSAB Seyahat Sigortası

Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

1 Kişi66.000 ₺46.450 ₺
* Lütfen tarih seçimi yapınız.
Favorilerime Ekle

Bir turu favorilere eklemek için, hesabınızın olması gerekir.

7674
Rated 0,0 out of 5
5 yıldız üzerinden 0,0 (0 incelemeye göre)
Harika0%
Çok İyi0%
Ortalama0%
Kötü0%
Çok Kötü0%

Henüz hiç yorum yok. İlk yazan siz olun.